AnaSayfa»TÜM BÖLÜMLER»Güncel»Konya ve Antalya merkezli çok sayıda ilde operasyon: 95’i asker 135 kişi hakkında gözaltı kararı

Konya ve Antalya merkezli çok sayıda ilde operasyon: 95’i asker 135 kişi hakkında gözaltı kararı

Pinterest Google+

15 Temmuz gerekçesiyle TSK’ya yönelik hukuksuz operasyonlar devam ediyor. Konya merkezli 34 ilde eş zamanlı olarak yapılan baskınlarda, 47’si muvazzaf asker 70 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığının sözde F…/PDY’ye yönelik soruşturmalar kapsamında 47’si muvazzaf asker 70 kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Bu kişelerden 47’sinin muvazzaf asker, 23’ünün ise TSK’dan ihraç edilenler olduğu öğrenildi.

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ekiplerince kişilerin yakalanması için Konya merkezli 34 ilde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon başlatıldı. Gözaltı kararı çıkarılan şüphelilerin Kara Kuvvetleri Komutanlığı ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görev yaptıkları öğrenildi.

Cadı avının 2. merkezi Antalya oldu: 65 gözaltı

Antalya merkezli 24 ilde başlatılan sözde F…/PDY’ye yönelik başka bir soruşturma kapsamında 65 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Alınan bilgiye göre, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen operasyonda, sabah saatlerinde 24 ilde 99 adrese eş zamanlı baskın yapıldı. 36’sı memur, 25’i asker ve polis, 4’ü sivil toplam 65 kişi hakkında gözaltı kararı çıkartıldı. Operasyonda gözaltına alınanlar olduğu bildirildi.

önceki yazı

Liyakatsiz muhterisler ve Kudüs’ün statüsü!

Sonraki yazı

Alman medyası: AKP vekil Almanya'daki çeteye silah için birçok kez para kaynağı sağladı

1 Yorum

  1. Veysel
    13 Aralık 2017 at 11:13 — Cevapla

    TSK nin muvazzaf personeli su an AKP tarafindan esir alinmis durumda.
    Basindaki boynu yarali zaten yulari kaptirmis.
    Nereye cektirsen oraya gidiyor. “Gizlice”! yaptirdigi cami dunya icin mi? ahiret icin m? Kendisine cok ciddi sormasi gereken bir konu.

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir