Kadir Mısırlıoğlu, bu kez de Necip Fazıl’a hakaret etti: Ahlaken Müslüman değildir!

AKP iktidarının el üstünde tuttuğu Kadir Mısırlıoğlu, Mehmet Akif Ersoy ve Atatürk’ten sonra bu kez de Necip Fazıl Kısakürek’e hakaret etti.

Kısakürek için “Ahlaken Müslüman değildir” ifadelerini kullandı.

Daha önceki açıklamalarında “Keşke Yunan galip gelseydi” diyen, İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a hakaret eden, Atatürk düşmanlığı ile bilinen Kadir Mısıroğlu, AKP’li Tayyip Erdoğan ve parti çevrelerince el üstünde tutulan bir isim.

Mısıroğlu, Necip Fazıl için, “Bu davaya başlayan ilk adam olmak itibariyle müstesna bir değeri vardır. Ama bu değer dışında ahlaken Müslüman değildir. Son üç senesini bilmiyorum. Bildiğim zamanlarda, İslam’ı hayatla yaşamakla hiçbir alakası yok. Aksine, İslam’ın men ettiği her şeyi yapan bir adam; kumarı, içkisi aklınıza ne geliyorsa…” ifadelerini kullandı.

 

1 YORUM

 1. Site yönetiminden ricamdır:

  Lütfen MYNET’leşmeyin!

  Mynet sitesi, yıllar önce çıkmış haberleri “yeni olmuş gibi” soslayarak tekrar vermeye bayılır. Bi tıklarsın ki meğer 3-5 yıl önceki haber!

  Bu videoyu izlememin üzerinden de en az 3-4 yıl geçmiştir. Hatta, Necip Fazıl’ın oğlu Mehmet Kısakürek bu video üzerine Mısıroğlu’na suç duyurusunda bulunmuştu ve twit atmıştı.

  İkinci hatanız da adamın soyadını tıpkı laik kesim gibi “Mısırlıoğlu” yazmanız! “LI” yok “Mısıroğlu”

  Bu yorumumdan Kadir Mısıroğlu’nu savunduğum anlaşılmasın, onun savunulacak bi tarafı kalmadı. Lakin, sizin gerek habercilik gerekse araştırmacılık açısından bir farkınız olsun lütfen!

  Bu yaptığınız “gazetecilik” değil!

  * Bu vesileyle merhum Üstad Necip Fazıl Kısakürek’i de rahmetle anıyorum. Kadir Mısıroğlu Allah’ından bulsun!

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin