İslamcıların zafer zafer büyüyen yenilgisi

Foto | AFP

Yorum | Alper Ender Fırat

Türkiye’nin 70 yıllık siyasal İslamcılığı;  hadi bakalım başardınız, dünyada ve ahirette size lazım olacak neyiniz varsa harcayıp, Recep T. Erdoğan’ın Başkan yaptınız. Sevinmek hakkınız. Yalaya yalaya jilet gibi keskinleştirdiğiniz bıçağın boynunuzda durduğunu fark etmeden, daha da bir iştahla yalayın. Hakkınız!  ‘Hak, hukuk, adalet, ilke, iman’ gibi şeyler daha önce de sadece dilinizde vardı, pek lazım olmuyordu hepsini, Reis’in iktidar yoluna satmakla büyük akıllık ettiniz. Harcırahınız sizi Süfyani cennete ulaştırdı. Şimdi bayram zamanınız.

Her şeyinizi harcayıp tükettiniz ama bravo size. Sürekli hak adalet, hukuk, kitabın yazdıkları gibi laflar edip zevkinizi bozanları hapse atıp kurtulmanız çok iyi oldu. Hem bak Reisi Başkan yapma yolunda yepyeni can yoldaşları edindiniz. Doğu Perinçek gibi Bahçeli gibi Feyzioğlu gibi, Kasırga gibi can yoldaşı yılan arkadaşlarınız oldu. Ahirette de sizi hiç bırakmayacaklar.

Yaktınız, yıktınız, susturdunuz, mallara çöktünüz…

Hadi bakalım çok güzel bir ekip çalışmasıyla yaktınız, yıktınız, susturdunuz, mallara çöktünüz, bebekleri öldürdünüz, okulları talan edip, üniversiteleri yıktınız, kılıcınızdan mazlumların kelleleri damladı, çaldınız, yağmaladınız, katlettiniz. Bravo size! Çok güzel yalanlar söyleyip, en galiz iftiraları attınız, kabul etmek gerekir ki süfyani meşrebinizin hakkını çok iyi verdiniz.

Ve nihayet hedefinize ulaştınız!

Zaten bu dünyaya geliş amacınızda bu değil miydi? Ne pahasına olursa olsun Reisi başkan yapacaktınız, O da sizi yeryüzü cennetine ulaştıracaktı.

Cennete ulaştığınız için de artık bir daha hesap verme derdiniz kalmadı. Ahlaka, adalete, hukuka, bundan sonra ihtiyacınız olmayacağı için Başkanlık yolunda hepsini harcamanız iyi oldu yoksa boş yere cebinizde yer işgal edecek, israf olacaktı. Sağınızda Yiğit Bulut, solunuzda Ardan Zentürk, ve ne kadar din düşmanı varsa onları da arkanıza alıp yeryüzü cennetinde, Reis’in irade buyurduğu zamana kadar yaşamak en iyisiydi ve siz de onu yaptınız. Bravo, bravo! Yaptığınız çok akıllıca bir ticaretti. Muhtemel üç beş yıllık ahmak lezzetler için her şeyinizi verdiniz.

  • De ki: “Eğer babalarınız, çocuklarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, aşiretiniz, kazandığınız mallar, az kar getireceğinden korktuğunuz ticaret ve hoşunuza giden evler, sizlere Allah’tan, O’nun Resûlü’nden ve O’nun yolunda cihad etmekten daha sevimli ise, artık Allah’ın emri gelinceye kadar bekleyedurun. Allah, fasıklar topluluğuna hidayet vermez. (Tevbe Suresi 24.ayet)  ikazı sizin için değildi o yüzden sizde bu ikazı zaten hiç dinlemediniz.

Evet başardınız ve Recep T. Erdoğan’ı Başkan seçtirdiniz. Şimdi ona çok ama çok sahip çıkın. Çünkü kendinize başka hiçbir bırakmadınız. Sözü ve itibarı zaten çok zaman önce bitirmiştiniz. O’nun yalancı iktidarı yıkılıp giderse bu dünyada hiçbir şeyiniz kalmayacak. Mazlumların ve bebeklerin canlarını yiye yiye edindiğiniz dünya mallarınıza da sizin öğrettiğiniz gibi çökecekler.

Siz Allah’ın ayetlerini, çok az bir bedele sattınız

Bundan sonra kıyamete kadar ne zaman adaletten bahsetseniz yüzünüze tükürerek bugün yaptıklarınızı hatırlatacaklar! Reisin muvakkat iktidarı bittiğinde, başkanlık yolunda hunharca çiğneyip bitirdiğiniz ‘Hukuk’ kelimesini çok ama çok arayacaksınız. Ne zaman medeniyetten, ahlaktan, şehirlerden bahis açacak olsanız tükürük yağmuruna tutulacaksınız. Riyakarlığınız, sahtekarlığınız, din tüccarlığınız bugün de ayan beyan ortaya çıkmıyorsa ‘Süfyanın’ etkisine teşekkür edin. Ama o bitince bittiğinde kıyamete kadar sokağa çıkamaz hale geleceksiniz.

Artık şiiri de ağzınıza alamayacaksınız.

Siz Allah’ın ayetlerini, çok az bir bedele sattınız. Yeni dostlarınız gerçek yüzlerini göstermeden görüp görebileceğiniz bu saltanat günlerinin keyfini çıkarın.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin