Generallere ‘eşşek’ diyen Akit Haber Müdürü’ne cuma çıkışında dayak

“Generaller eşşek gibi Erdoğan’ın arkasında saf tutacak” sözleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Akit TV Haber Müdürü Murat Alan, cuma namazı çıkışında bir grup tarafından dövüldü. Ağır darbeler alan Murat Alan hastaneye kaldırıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) generallerine yönelik sözleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Akit Haber Müdürü Murat Alan, cami çıkışında bir grup tarafından darp edildi.

Akit, Alan’ın dövülmesini de f..ö safsatasına bağladı. Cemaate yönelik hesaplar ve  Odatv’nin kışkırtmasıyla Akit Yayın Kurulu üyesi Murat Alan’ın beyzbol sopalarıyla dövüldüğünü savundu.

NE OLMUŞTU?

Akit TV Haber Müdürü Murat Alan, Akit TV’deki programda Akit TV’de yorumculuk yapan gazeteci Ali Tarakçı ile yürüttüğü tartışma sırasında, “O hizaya gelmeyen apoletli generalleriniz hepsi Erdoğan’ın arkasında saf tutuyor. Oynaya oynaya, eşşek gibi saf tutacaklar. Bu ülkede demokrasi varsa bunu AK Parti iktidarı oturttu” demişti.

Milli Savunma Bakanlığı ise “1 Haziran 2019’da Akit TV’de yayımlanan bir programda, TSK’da görev yapan generaller için söylenen yakışıksız sözler” ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğunu duyurmuştu.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin