AnaSayfa»Manşet»Gazeteciler Can Dündar ile İlhan Tanır için kırmızı bülten talebi

Gazeteciler Can Dündar ile İlhan Tanır için kırmızı bülten talebi

Pinterest Google+

Cumhuriyet gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Can Dündar ile gazeteci İlhan Tanır hakkında kırmızı bülten çıkarılması yönelik talepte bulunulmasına karar verildi.

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarları hakkında açılan ve karara bağlanan davada firari oldukları için dosyaları ayrılan Can Dündar ile İlhan Tanır hakkında kırmızı bülten çıkarılmasına hükmedildi.

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, sanıklardan katılan olmadı. Duruşmada söz alan cumhuriyet savcısı, ifadeleri alınamayan sanıklar Can Dündar ve İlhan Tanır hakkında kırmızı bülten çıkarılmasını talep etti.

Talebi değerlendiren mahkeme heyeti, sanıklar Dündar ve Tanır hakkında yakalama kararı bulunduğunu hatırlattı. Heyet, sanıklar Can Dündar ve İlhan Tanır hakkında ifadeleri alınamadığı gerekçesiyle kırmızı bülten çıkarılmasına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Bu arada İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi de MİT TIR’larının durdurulmasına ilişkin davada sanık olarak yargılanan Can Dündar hakkında gıyabi tutuklama kararı ve kırmızı bülten çıkarılmasına karar vermişti.

önceki yazı

Üniversite mezunu işsiz sayısı 1 milyonu geçti; 100 gençten 28'i iş hayali bile kuramıyor!

Sonraki yazı

Bahar Bebek ilk yaşını cezaevinde kutladı; annesi yürek yakan bir mektupla kızına seslendi

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir