Erdoğan’ın talimatıyla başlayan ‘soğan avı’ sürüyor; Mardin’de 30 ton ele geçirildi!

Soğanın kilosunun 5 lirayı geçmesinden sonra hükümetin talimatıyla stokçuluk yapan ve depoda soğanı olanlar hedef haline  geldi. AKPli Cumhurbaşkanı  Tayyip Erdoğan’ın ‘Bundan sonra stokların yapıldığı bütün depoları basacağız. Kimse benim vatandaşıma pahalı ürün satma hakkına sahip değil’ sözlerinden sonra illerden soğan deposu baskın haberleri gelmeye başladı. Ankara’dan sonra bugün Mardin’de baskınlar yapıldı.

DEVLET SOĞAN AVINDA

Mardin’de Artuklu Belediyesi zabıta ekipleri tarafından baskınlar gerçekleştirdi. Baskınlarda bir depoda 30 ton soğan bulundu. Stok yaptığı belirlenen depo sahibi hakkında işlem yapıldı.   Artuklu Belediyesi zabıta ekipleri, dün ihbar üzerine kentteki bir depoya baskın düzenledi. Baskında, stoklandığı belirlenen 30 ton soğan ele geçirildi. Adı açıklanmayan stokçu hakkında yasal işlem başlatıldı. Zabıta ekipleri, Mardin Merkez ve Artuklu ilçesi başta olmak üzere kent genelinde denetimlerin devam edeceğini bildirdi.

VALİ HİMAYESİNDE BASKIN!

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk’ün talimatlarıyla ilçedeki depo ve iş yerlerine gece baskın ve denetimler gerçekleştirdi. Baskınların Mardin Valisi Mustafa Yaman’ın himayesinde yapıldığı basını servis edildi. 6 ayrı noktada yapılan denetimlerde mahalle arasında gazete kağıtları ile gizlenen bir depoda 30 ton soğan bulundu.

BURSA’DA SOĞAN YERİNE PATATES

Soğan depolarının basılmasının ardından, Bursa’da ise belediye ekipleri patates deposuna baskın düzenledi. Baskında 35 ton patates bulundu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından “stokçuluğun önlenmesi” amacıyla yapılan denetimlerde, bir binanın giriş katındaki çuvallarda yaklaşık 35 ton patates istiflendiği belirlendi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “stokçuluk nedeniyle meyve sebze fiyatlarında artışa yol açanlarla ilgili denetimlerin aralıksız süreceğini” söyledi.

ÇORUM VE ANKARA’DAKİLER PİYASAYA GÖNDERİLDİ

Çorum’da ve Ankara Polatlı’da dünkü denetimlerde 45 depoda yapılan denetimlerde 50 tonun üzerinde stok kuru soğan ele geçirildiği duyurulmuştu. Dünden itibaren stoklarda ele geçirilen kuru soğanlar Ankara başta olmak üzere diğer illerdeki hallere sevk edildi. Bakanlık yetkilileri soğanın kilosunda 25 ila 30 kuruş arasında düşüş yaşandığını iddia etti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin