Erdoğan’dan ‘kabine değişikliği’ açıklaması: İstikrar kalmaz

Kabine değişikliği iddialarına ilişkin açıklamalarda bulunan Tayyip Erdoğan, “Medya veya birileri istedi diye eğer kabine değişikliği yoluna gidecek olursak, bu ülkede istikrar diye bir şey kalmaz” dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un ev sahipliğinde TBMM Şeref Salonu’nda düzenlenen resepsiyona katıldı.

SİPARİŞ ÜZERİNE KABİNE DEĞİŞTİRMEM

Erdoğan, kabine değişikliği iddiasıyla ilgili olarak, “Hiçbir zaman bununla ilgili açıklama yapmadım. Medya veya birileri istedi diye eğer kabine değişikliği yoluna gidecek olursak, bu ülkede istikrar diye bir şey kalmaz. Eğer bir değişme gerekiyorsa gerektiği zaman onu zaten yaparız ama birilerinin siparişi üzerine ben kabine değişikliğine hiçbir zaman gitmem, böyle bir adetim yok” diye konuştu.

YSK’YI BEKLEYECEĞİZ

“ABD Başkanı ile bugünlerde görüşmemiz olabilir” diyen Erdoğan YSK’nin kararına ilişkin, “Karara yönelik herhangi bir yoruma girmeyeyim. Şu anda aklımda kaldığı itibarıyla 9 maddede itiraz vardı. Diğer 8’i üzerinde de onların incelenmesine ayrıca karar vermişler. 8 maddenin de incelenmesini şu anda izliyoruz. Onlar da tabii çok çok ciddi başlıklar. Onlar da incelendikten sonra nihai kararı bekleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ HAZIROLDA, AKP MİLLETVEKİLLERİ ALKIŞTA

Öte yandan Erdoğan’ı Meclis’te AKP’li milletvekilleri alkışlayarak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve parti milletvekilleri hazırolda karşıladı. İYİ Parti, CHP ve HDP milletvekillerinin oturdukları fotoğraflara yansıdı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin