Erdoğan, tehdit etmişti… F.Bahçe ve Beşiktaş karşılık verdi: ‘Her şey çok güzel olacak’

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın stadyumlardaki ‘Her şey çok güzel olacak’ slaganları ve pankartlarıyla ilgili olarak taraftarları tehdit etmesi tribünlere geri adım attıramadı.

Beşiktaş taraftarı Vodafone Park Arena’da ‘Her şey çok güzel olacak’ şarkıları söyledi. Fenerbahçe stadında asılı olan ‘Her şey çok güzel olacak’ pankartına tehdit savuran Erdoğan’a bir sert cevap da Sarı Lacivertli yönetimden geldi: ‘O pankart 21 haftadır orada asılı.’

Tayyip Erdoğan’ın önceki akşam katıldığı iftar programında spor kulüplerine yönelik yaptığı açıklamasında “Ya bu statları biz yaptık, biz. Bunlar yanlış yolda. Ama biz düzelteceğiz. Hepsi kayda giriyor”diye tehditler savurmuştu. Erdoğan’ın bu açıklaması Fenerbahçe’nin stadında bulunan ‘Her şey çok güzel olacak’ yazılı pankartla ilgili olurken sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada “Kulübümüzün siyasete bulaştırılmamasını kamuoyundan önemle rica ederiz” ifadesi kullanıldı.

Fenerbahçe’den yapılan açıklama şu şekilde:

“Geçtiğimiz hafta sonu Akhisarspor’u ağırladığımız maçta stadımızda asılı bulunan bir pankart ile ilgili medya organlarında çıkan asılsız haberler dolayısıyla açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

PANKART 21 HAFTA ASILI KALDI

Haberlere konu olan ve güncel siyasi gündemle ilişkilendirilen söz konusu pankart, taraftarlarımız tarafından bu sezon 1 Eylül 2018 tarihinde stadımızda oynanan Fenerbahçe – Kayserispor müsabakasında asılmıştır. Taraftarlarımızın takımımıza duydukları inancı ifade eden pankart, o tarihten bugüne dek sezon boyunca stadımızda oynadığımız 21 maçın tamamında asılı kalmıştır.

Söz konusu pankart üzerinden siyasi bir mesaj çıkarılmasını ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nü güncel siyasetin içine çekme çabalarını üzülerek takip etmekteyiz. Kulübümüzün siyasete bulaştırılmamasını kamuoyundan önemle rica ederiz.

Bu vesileyle bir kere daha hatırlatmak isteriz ki; Fenerbahçe, sarı-lacivert renklere gönül vermiş her tür siyasi görüş ve düşünceye sahip milyonlarca taraftarın ortak sevdasıdır, siyaset üstü bir konumdadır.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin