Erdoğan, Esed rejimi ile görüştüklerini itiraf etti

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Suriye’deki Esed rejimiyle görüştüklerini açıkladı. Dün akşam TRT’de konuşan Erdoğan Esed rejimi ile görüşmelere başladıklarını, ‘Şu anda Suriye ile alt düzeyde dış politika yürütülüyor’ sözleriyle itiraf etti. Erdoğan ‘Düşmanınız dahi olsa ipi tamamen koparmayacaksınız, olur ki o ip birgün lazım olabilir’ cümlelerini de kullandı. Erdoğan, muhalefetin Esed ile ilişkilerin kesilmemesi yönündeki ifadelerine ‘Eli kanlı katil ile ne görüşeceğiz’ diye tepki göstermiş, bubu meydanlarda seçim malzemesi olarak kullanmıştı.

‘ŞU ANDA SURİYE İLE ALT DÜZEYDE DIŞ POLİTİKA YÜRÜTÜLÜYOR’

Restore edilen Vahdettin Köşk’ündeki yayın yapılırken Erdoğan TRT’de şu ifadeleri kullandı: “Şu anda Suriye ile bizim alt düzeyde dış politika yürütülüyor. İstihbarat örgütleri bu noktada illa liderler ne yapıyorsa biz de onu yaparız havasında olamaz. Liderler çoğu zaman devreden çıkabilirler, istihbarat örgütleri bunu değerlendirir. Düşmanımız dahi olsa ipi tamamen koparmayacaksınız. Olur ki o ip size bir gün lazım olabilir. Bu geleneği siyasi tarihimizden baktığımızda değerlendirmek durumundayız. Biz Afrin’e, İdlib, Elbab’a, Cerablus’a girmişsek bu yatırımları yapıyorsak birilerinden bir şey gelecek için değil.”

FIRAT’IN DOĞUSU AÇIKLAMASI: GEREĞİ NEYSE ONU YAPARIZ

“Biz her zaman onların yanında olacağız, Suriye halkının. Fırat’ın doğusunda Sayın Trump’un biz çekileceğiz, çekiliyoruz sözü var. Temenni ederim ki bunu kısa bir zaman içerisinde de hallederler. Çünkü biz tehdit altında yaşamak istemiyoruz. Onun için de tehdidin emaresini gördüğümüz anda zaten her türlü hazırlığımız bizim var, gereği neyse bunu yaparız.”

AKP’Lİ BELEDİYELER ELİYLE BÜYÜYEN BETONLAŞMAYI ELEŞTİRDİ

Erdoğan, TRT yayınında 1994’te İBB başkanlığı seçildiği dönemdeki icraatlarıyla, yerel seçim propogandası yaptı, son yıllarda İstanbul’da AKP yönetimindeki belediyeler eliyle yaşanan betonlaşmayı eleştirdi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin