Ekrem İmamoğlu, Okan Bayülgen’e konuk oldu: Evet ben bir projeyim!

31 Mart seçimlerinde belediye başkanı seçilen ancak AKP’nin talebiyle YSK tarafından seçim iptali ile mazbatası alınan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Okan Bayülgen’in programına katıldı.

TV100’de Bayülgen’in sunduğu Uykusuzlar Kulübü programında konuşan İmamoğlu, ” Siz bir proje misiniz?” sorusu üzerine, kendisinin Atatürk Cumhuriyeti’nin bir projesi olduğunu söyledi. İmamoğlu, “Bu memleket Sultan Süleymana bile kalmadı. Minnacık bir çocuğun önünde bile eğilmeyi bilmeyen kişi asla başkan olmasın. Ben hala başkanım. İstanbul’un her yerini seçilmiş başkan olarak geziyorum. Demokrasiyi ve insanların umudunu tutmak için böyle yapıyorum” dedi.

BENİ BAŞKAN YAPAN BİR PROJE…

İmamoğlu, Okan Bayülgen’in “Siz proje misiniz?” sorusuna şöyle cevap verdi: “Evet ben bir projeyim. Ama şöyle bir projeyim. Trabzon’un 40 haneli bir köyünde 60 metrekare bir evde 3 yeni evli çiftin oturduğu, kuzenlerin olduğu bir evde doğmuş bir çocuğum. Köy hayatıyla yetiştim. Okuma yazma bilmeden esnaflığı öğrenmiş biriyim. Çocukluğumda bile mal satıp para kazanmayı öğrenmiş bir çocuğum. Babam inşaat yapardı ama beni patron yetiştirmedi, beni orada amele yaptı. Bu olağanüstü bir durumdu. Bu proje Atatürk cumhuriyetinin bir projesi. Beni İstanbul’a büyükşehir belediye başkanı yapan bir proje.”

ÜÇ İMPARATORLUĞUN BAŞKENTİ İSTANBUL’A BU SORUMLULUĞU DUYMAYAN BAŞKAN SEÇİLMESİN

İstanbul’un kültür ve turizmin başkenti olduğunu, 3 imparatorluğa başkentlik yaptığını hatırlatan İmamoğlu, “Bunun sorumluluğunu hissetmeyen bu şehre belediye başkanı olmasın, bunu dilerim” dedi. Herkesle kucakaşabilmek gerektiğini aktaran İmamoğlu, İBB başkanı koltuğuna oturduğunda bu duyguyla göreve başladığını aktardı.

 

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin