“Doktor Özyavuz işkence ile öldürüldü, babası ‘bizi öldürürler, burada devlet yok’ dedi”

Silivri Cezaevi’nden intihar ettiği söyleyen ama işkence ile öldürüldüğüne yönelik kanıtların her geçen gün artığı doktor İbrahim Halil Özyavuz ilgili yeni detaylar ortaya çıkıyor. Gazeteci-yazar Cevheri Güven, Doktor İbrahim Halil Özyavuz’un intihar etmediğini cezaevinde işkence ile öldürüldüğünü söyledi.

Youtube’da yayın yapan Bolt Medya kanalına konuşan Güven, Özyavuz’un ölümü ile ailesinin cenazeyi almak için İstanbul’a geldiğini, çocuklarının bedeninde işkence izlerini gördüklerini söyledi.

Polis sürekli ifade değiştirmiş; en son: “Koğuştaki 6 kişi darp etti” demiş

Güven şöyle devam etti: “Bu sürede polislerin baskısı devam ediyor. Polis ifadeyi değiştiriyor. Diyorlar ki ‘kendisini darp ederek öldürdü.’ Fakat bu aileye mantıklı gelmiyor. Fakat polisin bunu söylemesinin bir nedeni var. Cenazenin üzerinde çeşitli darp izleri var. Aile bunun mümkün olamayacağına yönelik baskı yapınca. Bu sefer 3. kez aileye verilen bilgi değişiyor. Bu sefer de koğuşta kalan arkadaşlarının kendisini darp ederek öldürdüğü söyleniyor. Bu da aileye mantıklı gelmiyor. Böyle bir cinayet söz konusu ise o 6 kişinin tutuklanması, haklarında işlem yapılması lazım.”

“Aile tekrar baskı yapınca polisin tavrı aileye karşı değişiyor. Polis artık çocuğunu kaybetmiş bir aile gibi değil düşman bir aile gibi görmeye başlıyor. Ailenin üzerine geliyorlar ve aile sessizliğe bürünüyor. Hastane morgunun önünde aile beklerken babası bağırarak şöyle bir cümle söylüyor. ‘İki hafta önce görüşmeye gittiğimde oğlum bana cezaevinde işkence gördüğünü söyledi. İnanmadım, oğlumu öldürdüler’ diyor.”

“Bizi öldürürler, burada devlet yok”

“Bu yayına çıkmadan az öncede bir yakını beni aradı. Babası ile görüştük babası aynen şunları söyledi: “Bizi öldürürler burada devlet yok.” Bu Özyavuz’un intihar etmediğini ve işkence ile öldürüldüğünün en büyük kanıtlarında biri.”

İşte o açıklamalar

Cevheri Güven Youtube’da yayın yapan Bolt Medya kanalına konuştu

Cerrahpaşa birincisi ve TUS üçüncüsüydü

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni birincilikle bitiren ve Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) Türkiye 3. olan doktor İbrahim Halil Özyavuz tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’nde 1 Haziran’da intihar ettiği iddia edildi. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden yoğun bakımda olan Özyavuz 3 Haziran’da hayatını kaybetmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin