Dikkat! AKP katliama hazırlanıyor… [SELİN TANBAY]

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, konuşma metinlerinin aktığı cama bakmadan hitap etmeye başladığında kontrolün dışına çıkabiliyor. Onlardan biri 13 Eylül’de İstanbul’da ‘Milletle Bayramlaşma Programı’nda gerçekleşti.

Metinden kopan Erdoğan, kendisini dinleyen AKP’lilere 15 Temmuz gecesi öldürülen bir vatandaşın öyküsünü anlatıp “Siz de hazır olun. Dikkat ederseniz biz nokta koymadık, virgül koyduk” dedi. Erdoğan’ın sözlerini harf eksiltmeden yayınlayan Saray kontrolündeki haber ajansları, o gün Erdoğan’ın bu iki cümlesini servis etmedi.

Erdoğan’ın yeni bir senaryoyu ağzından kaçırdığını, bu cümlelerin bir işaret fişeği olduğunu anlamamız çok sürmedi.

Saray kontrolündeki Twitter trolleri, gazeteciler ve son dönemin sivrilen aktörleri, son birkaç gündür aynı tezi işlemeye başladılar: “Yeni bir kalkışma olacak”

Bazı isimler yeni kalkışmanın nasıl olacağını anlatırken; bazıları ise kalkışmaya karşı alınacak önlemleri anlatıyorlar. Bu önlemlerin hukuk devletiyle uzaktan yakından bir ilgisi yok. Kalkışma anında cezaevlerindeki on binlerce Cemaat tutuklusunun infaz edilmesi için A,B,C Planlarının yapılması, bunlardan sadece biri.

YENİ BİR DARBE SENARYOSU

15 Temmuz gecesi gerçekleşen sahte darbe teşebbüsüyle birlikte Tayyip Erdoğan “Bu Allahın bize bir lütfu” diyerek ‘iktidarını’ tam olarak tesis etmiş, ardından yine kendi deyimiyle “Normal zamanlarda yapamayacağımız şeyleri yapma imkanına kavuştuk” diyerek, darbeden sonra onbinlerce insanın gözaltına alınması, tutuklanması ve mesleklerinden ihraç edilmelerini başarı olarak sunmuştu.

Şimdi ikinci bir faza geçme hazırlığı yapıldığı ve başarı hanesine, muhalifleri infaz etmenin eklenmesinin ipuçları ortaya saçılmaya başlandı.

İşaret fişeğini yine aynı isim yaktı: Emekli Albay Hasan Atilla Uğur…

hatillau

Yenişafak ve Doğu Perinçek’in, 15 Temmuz Darbe girişimini önceden bilen isim olarak lanse ettikleri Hasan Atilla Uğur, yine piyasaya çıktı ve “İkinci kalkışmaya hazır olun. Ve çok yakın bir zamanda. Çok net bilgi olarak söylüyorum: İkincisi daha kanlı olacak.” dedi.

Uğur’un bu kez verdiği tarih ise; “Kasım’ı geçmez” şeklinde.

İkinci kalkışmanın önlenmesi için gösterdiği hedefler ise; MİT, Emniyet, TSK ve Gardiyanlar arasında temizlik yapılması.

İkinci kalkışma konusunu yüksek perdeden dile getiren gazetecilerin başında ise İbrahim Karagül geliyor. Karagül’ün verdiği reçete kendi ifadesiyle “acımasız mücadele”…

“Fert fert, ev ev, sokak sokak, mahalle mahalle savunma hatları oluşturulması gerektiğini” ifade eden Karagül, adeta sokaklarda insan avı hazırlığı yapılması gerektiğini ima ederken “bize düşen, geriye kalan tek bir zorunluluk vardır, en büyük mücadeleye hazır olmak.” diyerek, “virgül koyduk, nokta koymadık” cümlesini ağzından kaçıran Erdoğan’ın sözlerini açmış oluyor.

Peki nokta nasıl konulacak?

Bunun cevabını bulmak için AKP Sosyal Medya Ekibi’nin verdiği enformasyon dokümanları çerçevesinde kamuoyu oluşturma görevini ifa eden “AKTROL” ekibinin yazdıkları arasında dolaşmak gerekiyor.

Burada karşımıza çıkan ilk şey; Cezaevlerinde tutulan Cemaat tutuklularının hepsinin infaz edilmesinin planlaması. Ardından da toplumun geniş kesimine yayılacak bir iç temizlik yapılması. Ancak bu kez “gözaltı-tutuklama-işkence” üçlemesi değil doğrudan “öldürme” mekanizmasının işletileceği görülüyor.

15 Temmuz senaryo gecesi “darbe” kelimesini en erken ifade eden Fatih Tezcan, ikinci darbe kalkışmasından sonra “infaz planını” da en erken ifade eden isimlerden:

“Sade bir vatan evladı olarak söylüyorum: El Kahhar’a yemin olsun ki, 15 Temmuz’un tekrarı olacak ama 15 Temmuz’daki merhametimiz olmayacak!”

Fatih Tezcan’la birlikte twitter’da birbirleriyle yazışan ve konuyu açan diğer dikkat çekici isim ise Ahmet Üstün…

‏@ustunn_ahmet  twitter hesabından bir kesit:

1) Albay Atilla Uğur’un ikazlarını ciddiye alıyorum. Bunları destekleyen olaylar duyuyorum.Devlete bir tane önemli uyarım olacak bu konuda

2) Yeni bir kalkışma olduğu anda cezaevlerinde bulunan tüm FETÖ’cülerin anında öldürülülebilmesi için gerekli tüm tedbirler alınmalıdır..

3) Öncelikle FETÖ cülerin bulunduğu cezaevlerinde başka tutuklu ve hükümlü olmamalıdır..Özel İnfaz timleri buralarda olmalıdır..

4) İçeriden kaçırılması planlanan FETÖ’cülerin içeriden ancak cesetlerinin çıkartılabileceğini FETÖ ve içerideki elemanları bilmelidir..

5) Gardiyanların silahları alınmalı asker,polis,savcı,hakim FETÖ cüler 1-2 cezaevine toplanmalı PÖH 7/24 öldürme yetkili görev yapmalıdır..

6) Cezaevindeki FETÖ cüler için devlet özel çalışmalıdır. Hiç zor değil.Hepsini 1-2 cezaevine toplayacaksın.PÖH görev yapacak.Bu kadar basit

7) Yeni kalkışma için içerideki FETÖ cüler anında öldürüleceklerini bilmeliler..Bu bütün planların altüst edeceği gibi satışları başlatır..

8) Doğu ve Güneydoğuda çok ilginç çok enteresan işler oluyor gerçekten de..En azından tutuklu FETÖ cüler ile planlarını bozabiliriz..

9) Çok mu zordur cezaevlerinde FETÖ cü infaz operasyonları için hazırlıklı ve tedbirli olmak.Gardiyanların silahları kesinlikle alınmalıdır

10) İki cezaevi boşaltılacak gerekirse buralarda gardiyanlar görev yapmayacak..Sadece FETÖ’cü mahkumlar olacak.A,B,C infaz planları olacak

11) İçerideki FETÖ’cüler her türlü kalkışmada öleceklerini bilirseler işler değişir.Tüm FETÖ tutukluları İstanbul-Ankaraya getirilmelidir.

12)Tabi ki FETÖ’cü asker,polis,hakim,savcı ve büyük finansörlerden bahsediyorum.Bunlar aynı cezaevinde toplanmalıdır.Tek kişilik hücrelerde

13) Ya öleceğini ya da müebbet yatacağını iliklerine kadar hisseden,3.şıkkın olmadığını görenler bülbül kesilecektir.Devlet bunu bilmezmi

 

AÇIK AÇIK İNFAZ YAZILIYOR

Haklarında hiçbir delil gösterilmeden gözaltına alınan, bir aya yakın gözaltında tutulan, işkence gören, mal varlıklarına el konulan, işsiz güçsüz bırakılan ve sonunda tutuklanan binlerce insana yapılanlar Saray’ı kesmemiş görünüyor. Tıpkı diğer dikta örnekleri gibi muhalifleri öldürme seçeneği masada olgunlaşmış görünüyor.

Aleni biçimde “Fetöcülerin yapacağı kesin olan ikinci kalkışma sonrası, ilkinden çok daha acımasız olunacağından, tüm Fetöcüleri öldürmekten, toplumsal linçten, hapistekileri katletmekten, tüm Fetöcülerin adreslerinin hazır olduğundan” bahsediyorlar.

Bir soykırımdan açık olarak söz ediliyor ve bunun gerekçesi olarak tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi sahte bir kalkışma planlanıyor.

SADECE CEZAEVİNDEKİLER DEĞİL

2.Sahte Kalkışma sonrası sadece cezaevindekilerin infazından söz edilmiyor elbette. Kamuda AKP’li dışında kim varsa hepsinin darbeci olarak yaftalanıp tasfiye edilecekleri listelerden söz ediliyor. Yeni yüzbinlerce memur…

Diğer bir AKtrol Ömer Turan’ın twitleri:

“Şu anda İstihbarat değerlendirmelerine göre 50 bin civarında amir-memur fetöcü polis var. Bunların çok az kısmı ihraç edildi.”

“Yine aynı değerlendirmelere göre TSK’da 12-13 bin civarında Fetöcü SUBAY var. Albay rütbesinde temizlik bitmedi.”

“İkinci darbe niye mi geliyor, Erdogan ABD’de kendisiyle uzlaşmak isteyen üst akla meydan okudu, alayına rest çekti, onlarda düğmeye bastı.”

“Mody’s’in Erdoganın ABD’de teslim olmayı reddetmesinden sonra subjektif bir şekilde kredi notunu düşürmesi ikinci darbenin işaret fişeğidir.”

İŞARET FİŞEĞİ

Başta da söylediğimiz gibi ikinci darbenin işaret fişeği, Ömer Turan’ın söylediği gibi Moody’s notu değil. Bizzat Erdoğan’ın söylediği sözler ve ardından harekete geçen Saray’a müzahir tipler…

Cezaevindeki tutukluların toplu biçimde infaz edilmesinden, sokaklarda acımasızca infazlar yapılacağından bu derece açık bahsedilen başka bir ülke daha yok. Ve işin en acı tarafı Türkiye’de bu  planı uygulamak Erdoğan açısından çok kolay. Kendisini durduracak hiçbir iç dinamik de yok.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

4 YORUMLAR

  1. artik ulkede adalet ve demokrasi falan kalmadi. hele insan cani ve hakki coktan tarih oldu. bu surec ve olaylar cok iyi sekilde artik bu sacmaliklarla ve kafayla daha devam edilemeyeegini gostermektedir.. madem secim ve halkin iradesi diyoruz, o zaman sandik konusur..

  2. Ben bu sözde darbe boyunca polisin vatandaşa ateş ettiğini, herhangi bir yeri ele geçirmeye çalıştığını vs vs görmedim. Nasıl oluyorda bu kadar polis darbeci oluyor anlamak gerçekten güç

  3. Darbe Fetö darbesimiydi degilmiydi bilemeyecegim bu konuya Fetö darbesi diye giremem ama bilirim ki vardi bir darbe. Ve bilirim ki tsk ve diger sivil orgutlerde darbeci komite elemanlari Osmanlidan beri hep vardi. Hic suphesiz devletin icine coreklenmis darbeciler cemaatlere de sizmistir. Siyasetle icli disli olan hizmet de payina duseni fazlasiyla aldigindan suphe etmem. Darbecilerin en guclu semsiyesi kemalizm ve laikligi koruma oldugundan resmi ideolojinin dokunulmazlik zirhiyla enselenmeleri oldukca zor. Ama bu darbecilerin itibari din icerikli Fetöcü suclamasiyla sifirlanirsa laikler dizginlenir,! tepki en asgaride kalir ve diger reaksiyonerlerin eli kolu baglanir. Erdogan’in icinde uyuttugu Fetö alerjisi yeni degil, bu antipatiyi Erdogan’in milli görūşten geldigine baglamak gerekir. Adnan Menderes’i bile ildam edebilmis o darbecileri Fetö’süz avlamak oldukca imkansizdi. İşte her Fetö denilmesinde benim asıl anladigim kaliplasmis darbecilerdir ve o darbeciler Fetö’den de onceye dayanir.
    Bu arada, Fatih Tezcan gibi yalaka soytarilarin zannetmem akli basinda insanlar nazarinda bir itibari olsun. Boyleleri sülük gibi her devirde cikar.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin