CNNTürk, konuk ettiği İmamoğlu’nu çeken 4 kameramanı işten attı

CHP’nin İBB başkan adayı Ekrem İmamoğlu, son katıldığı CNNTürk’teki Tarafsız Bölge programında çalışan 4 kameramanın işine son verildiğini duyurdu.

Sözcü Tv aracılığıyla yayınlanan Halk Arenası programına konuk olan İstanbul’un seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, Ahmet Hakan’ın sunduğu programa katıldıktan sonra kanalda yaşanan gelişmelerle ilgili duyumlarını da aktardı.

Programı çeken dört kameramanın işine son verildiğini belirten İmamoğlu şöyle devam etti: “Bir duyum ama inşallah doğru değildir. İnşallah böyle bir şey yapmamışlardır. Umarım bir açıklama yaparlar. Yapmazlarsa sükut ikrardandır. Yani kabul ediyorsunuz anlamına gelir. Kardeşim beni çeken kameramanın ne suçu var.”

“Sırada reji çalışanları var” iddiası

Neohaber sitesinde yer alan habere göre, işten çıkarılan kameramanların isimleri şöyle: Tanju Esen, Metin Bıyık, Melih Özlem ve Mert Tetik. Haberde bu kişilere işten çıkarıldıklarına dair tebligatların ulaştığı bilgisi yer aldı.

Demirören Medya ve Özkan Prodüksiyon firmasında görev yapan kameramanlardan Tanju Esen ve Metin Bıyık’a görev yaptıkları ‘Çarkıfelek’ programının çekimlerinde haber verilen çıkarma işleminin çekimler bitmeden uygulamaya alındığı iddia edildi.

Ahmet Hakan programı erken bitirmişti

21 Mayıs’ta CNN Türk’te Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde yaşanan israfları anlatmaya başlayınca sunucu Ahmet Hakan, “Zamanımız doldu, süre bitti” diyerek programı erken bitirmişti.

Bu durum kamuoyunda büyük tepki çekerken, CNN Türk’ün eski çalışanlarından Emin Çapa, “Ekrem İmamoğlu yayını bitsin diye reji telefonla arandı. Evet, yayının tekrarının konulmaması talimatı verildi” açıklaması yapmıştı.

Ayrıca, program esnasında görev yapan reji ekibinin de işten çıkarılacaklar arasında olduğu ileri sürüldü.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin