Cezaevinde insanlık ayıbı, 5 kardeş gözyaşına boğuldu

Cadı avı dur durak bilmiyor. Son olarak babalarını, ziyarete giden 5 kardeşin anneleri de orada tutuklanınca cezaevi önünde yaşanan dram sosyal medyaya yansıdı.

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, sözkonusu olayın görüntülerini şahsi hesabından paylaştı. Tanal, videoya şu notu düştü: ”Sincan Cezaevine babalarını görüşe giden ailenin; annesini de orda tutuklanması ile 5 kardeşin cezaevi önündeki dramı. Bana gelen mesajı aynen yayınlıyorum.”

Görüntüde, videoyu çeken kardeşin ağlamaları duyuluyor. ‘Bizim engelli kardeşimiz var, Allah’a havale ediyoruz’ ifadeleri hıçkırıklarına karışıyor. Bir ara arabanın kapısını açıyor ve içeride küçük kardeşleri görünüyor.

CHP’li Tanal, yaptığı yazılı açıklamada, polisin görevini yaptığını kaydederek, “Bu çocukların bu şekilde tek başlarına bırakılmaları Uluslararası Çocuk Hakları Sözleşmesi ve ilgili yasal hükümlere sığmamaktadır. Konunun takipçisi olacağız. Hukuk tabi ki işlemeli. Ancak bu 5 çocuğun mağdur olmaması için gereken adımlar en ivedi şekilde atılmalıdır.” dedi.

“HASSASİYETLE TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

CHP İstanbul Milletvekili Tanal, konunun takipçisi olacaklarını belirterek, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Kim suçlu ise elbette cezasını çekmeli. Hukukun işletilmesi bizim en önemli önceliğimizdir. Ancak eşini cezaevinde ziyarete giden bir anneyi gözaltına almak ve bu nedenle içlerinden biri de hasta olan çocukları tek başlarına bırakmak ne vicdana ne hukuka ne insafa ne de ahlaka sığar. Görüntüler adeta bir insanlık dramıdır. Konunun hassasiyetle takipçisi olacağız.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin