AnaSayfa»TÜM BÖLÜMLER»Güncel»Başın öne eğilmesin!

Başın öne eğilmesin!

Pinterest Google+

Yorum | Levent Kenez

Bu ne terbiyesizliktir. Hiç tanımadığınız bir kişiye sırf dış görünüşüne bakarak tosun, tosuncuk, dombili, manda diye nasıl hakaretler edebiliyorsunuz. Size bu hakkı kim veriyor? Sayın Mehmet Aydın Bey’in suçu 77 milyon yerine sadece 77 bin kişiyi dolandırması mıdır? Kaldı ki bu da ispatlanmış bir şey değil. Sayın Aydın 511 milyon lira toplamış bunun zaten 400 milyonunu dağıtmış. Genç işadamına iş yaptırmadınız ki kalanını da dağıtsın. Her gün “batacak, batacak” diye diye sonunda batırdınız gül gibi işletmeyi. Sizin holdingler için aynı yayınları 6 ay yapsınlar bakalım n’oluyor! Hadi buyrun siz yapın şimdi hayvancılığı. Yok ama siz sadece hayvanlık yapmayı bilirsiniz. Bu mudur yani şimdi sizin dolandırıcılık dediğiniz? Sanki Sayın Aydın 511 milyonu olduğu gibi sıfırlamış gibi yazıp çiziyorsunuz, zerre miktar araştırmadan.

Sayın Aydın hepinize hakaret davası açsa kesin kazanacağı davalardan alacağı tazminatla iki Çiftlikbank daha kurar.

Madem bu kadar hassasınız, Sayın Aydın sakal bıraksa tıpkısı olacak Reza denen hırsızı savunmak için neden bu kadar kendinizi paraladınız. Reza kendi dosyasını mahkemede kapattı. Sayın Mehmet Aydın bunu beceremez miydi? Yahu hakim dediğin adamın bugün kilosu kaç lira da Sayın Aydın bu parayı veremeyecek? Ayrıca da kaçmadı, sizin şerrinizden dolayı hukuki süreçleri daha iyi takip edebilmek için bir süre ülkeden ayrılıp çalışmalarına yurtdışında devam etmeye karar verdi. Reza yukarıları görmüş de Sayın Aydın görmedi mi sanki? Bu çifte standart nedendir? Sayın Aydın en az Reza kadar hayırseverdir bu böyle biline. Reza çalınca gidip Ebru’yu hapse mi attınız ki Sayın Aydın’ın eşini gözaltına aldınız.

Madem bu kadar hassasınız, “Milletin a…. koyacağız” diyen Mehmet Cengiz denen adam için neden iki satır yazamadınız. Cengiz, Boğaz’da ormanları yakarken neden ona lakaplar takmadınız. Cengiz bütün ihaleleri hüpletirken olmayan cesaretiniz Sayın Mehmet Aydın’a gelince mi kabardı?

Madem bu kadar hassassınız, Sayın Aydın’ın piyasada en çok benzediği işadamı Yıldırım Demirören’e neden iki laf etmezsiniz. Onun da dış görünüşü ile alay etmezsiniz. Her gün Berat’ın fotoğrafını bastığı için mi korkunuz? Zengin çocuğu Demirören’i seversiniz ama bulaşıkçılıktan gelen Sayın Aydın’ı sevmezsiniz. Demirören’in geçmişi ne kadar tartışmalıysa Sayın Aydın’ınki de soyadı gibi bir o kadar aydınlıktır. Sattığı hiç bir gözlük iade edilmemiştir.

Yarın öbür gün Mehmet Bey mide küçültme ameliyatı olduğunda saçları jölelediğinde oynatacak dizi bulamayacaksınız. Dün Beyaz’a reklam verdi diye kuduranlar yarın öbür gün Mehmet Bey’i Beyaz Show’da konuk olarak izleyecekler bunu bilsinler.

Bir de devasa fabrikaları basıp sözde paralarını kurtarmak için yağmaya gelen sözde ortaklar. Dünyanın en pahalı benzinini kullanırsın, en pahalı doğalgazını yakarsın, en çok vergisini verirsin, bütün bankalar seni söğüşler, her gün ülkende her türlü ahlaksızlık olur gözlerini kapatırsın şimdi 3 kuruş paran battı diye mi bütün isyanının. Vay cebinden direk çıkınca acıtıyormuş değil mi? Siz var ya yarın ülkeye bu kadar hizmet etmiş adamları da bir krizde harcarsınız gerçekten ben buna kani oldum.

Sayın Aydın, inşallah güvende ve afiyettesindir. İnşallah lüks bir villada havuz kenarında içkini yudumluyor fonda rap dinliyor bu ülkenin haline bakıp bu ülkeye iyilik yaramaz diyorsundur. Bundan sonra yatırımlarını yabancı ülkelerde yaparsın. Biz senin kıymetini bilemedik inşallah necip Uruguay milleti ellerindeki hazinenin farkında olur.

***

Senin o ağzını yerim Baglan Başkan!

Alla sen hareketlere bak! Dinlerken ki gözlere bak. Levent Kırca tiplemesi. Mikrofonun düğmesine basışa gel. ‘Fetocu ağzıyla sorulan sorulara cevap vormoyorom.’ Bir de bunun nereye giderse gitsin uçaktan inerken uçağın merdiveninin yanına iki bodyguard koyup kabadayı pozlarında inerken paylaştığı fotoğrafları bir görseniz. Bırak şimdi laga lugayı da ülkeyi dünyanın her yerinde rezil etmenizin hesabını verin. İsviçre’de adam kaçırmak için diplomatları kullanmak kimin fikri onu söyle. Amerika’da benzer kaçırma olayından dolayı adamın başını yaktınız. Adam öterse koltuk gidince pek sizi yurtdışında göremeyeceğiz. Bu akılları kim veriyor size? Masada hemen yanınızdaki muhaliflerini zehirle ortadan kaldıran Ruslar mı, bir diğer yanda muhaliflerine suikast yapan İranlılar mı? Afrin’de size mıntıka temizliği yaptırıp daha sonra oralara gelecek olanların siz küçük enişte pozlarındayken nasıl güldüklerini de bir seyredin.

Kazak gazeteci meslektaşım sana neden kızgın biliyor musun? Bu soruları ülkede kimseye sordurmadıkları için yurtdışında karşılarına çıkınca kimyaları bozuluyor. Bir de sen İsviçre’deki rezaleti herkesin önünde sorunca mahcup oldu zaar.

Önceki Son 10 Yazı:
Yine bir gün Hizmet’i kurtarıyorum… - 14 Mar 2018
Katillerin Sözcü’sü - 13 Mar 2018
Yunanlı askerin telefonunda ByLock çıktı! - 04 Mar 2018
En akıllı sen çıktın ama çok geç İsmet! - 28 Şub 2018
Elbette biliyoruz kininizin nedenini… - 26 Şub 2018
Yaşasaydı şimdi hapisteydi… - 22 Şub 2018
Savcı Can Tuncay, Mahkeme Başkanı Kemal Selçuk Yalçın - 18 Şub 2018
Erdoğan sonrasına hazırlık (3) - 12 Şub 2018
Erdoğan sonrasına hazırlık-2 - 31 Oca 2018
Erdoğan sonrasına hazırlık -1 - 29 Oca 2018
önceki yazı

Temel fıkrası gibi… Kemal Bey sürpriz ata oynuyor

Sonraki yazı

'Her Doğu Türkistanlının evine bir Çinli erkek yerleştiriliyor' diye feryat etti ama Çin'i protesto için izin verilmedi

2 Yorumlar

  1. Mehmet Mesut
    17 Mart 2018 at 22:58 — Cevapla

    Aslan Kazak gazeteci gercek soruyla hoşaf etmiş onbaşı yı

  2. Fakir
    18 Mart 2018 at 14:16 — Cevapla

    Rahmetli Kemal Sunal’ın Talih Kuşu filmine bir bakın derim. İki yüzlülüğün biraz benzer biraz farklı bir versiyonunu ne güzel anlatmış. Mehmet Beyler, Reza Beyler, Cengiz Beyler ve daha nice Beyleri(!) görün… en azından gerçek hayattakiler kadar mide, akıl, kalp bulandırmıyorlar.. gerçekten daha nezihler ve de güldürüyorlar.. bunlar insanı insanlığınsan utandırıyorlar.

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir