AnaSayfa»Siyaset»Bahçeli: MHP 2019’da AKP ile sonuna kadar birlikte ve yan yana mücadeleyi sürdürecektir

Bahçeli: MHP 2019’da AKP ile sonuna kadar birlikte ve yan yana mücadeleyi sürdürecektir

Pinterest Google+

Partisini grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2019 Cumhurbaşkanlığı seçiminde AKP ile ittifat edeceklerini açıkladı. CHP’nin Cumhurbaşkanlığı sistemine karşı çalışmalarına tepkisiz kalmayacaklarını belirten Bahçeli, “Partimiz, 7 Ağustos Yenikapı ruhu ve 16 Nisan halkoylaması şuurunun gereği olarak Adalet ve Kalkınma Partisi’yle Cumhurbaşkanı hükümet etme sistemini 2019’da tam manasıyla tesis etmek maksadıyla, sonuna kadar birlikte ve yan yana mücadelesini sürdürecektir” dedi.

Geçen hafta, yüzde 10’luk seçim barajının Türkiye için ağır olduğunu söyleyen  Bahçeli, partisinin bugünkü Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada, 15 Temmuz’dan bu yana üstlendikleri ‘sorumluluğu’ aynen devam ettireceklerini vurgulayarak, AK Parti’yle ‘sonuna kadar ve yan yana mücadeleyi’ sürdüreceklerini söyledi.

Bahçeli “Şayet önümüzdeki siyasal süreçte bloklaşma sertleşir, cepheleşme kesinleşirse, CHP yanına HDP ve diğer yedeklerini alıp 16 Nisan’ın rövanşını almak için çalışmalarına hız verirse Milliyetçi Hareket Partisi buna duyarsız ve tepkisiz kalmayacaktır. Bu bloklaşmaya cevaben, 15 temmuzdan beri süregelen tutarlı ve kararlı duruşumuz korunacak, siyasi pozisyonumuz tartışmasız muhafaza edilecektir. Bu durum karşısında partimiz, 7 Ağustos Yenikapı ruhu ve 16 Nisan Halkoylaması şuurunun gereği olarak Adalet ve Kalkınma Partisiyle Cumhurbaşkanı hükümet etme sistemini 2019’da tam manasıyla tesis etmek maksadıyla, sonuna kadar birlikte ve yan yana mücadeleyi sürdürecektir. Türkiye’nin demokratikleşme, normalleşme ve istikrar içinde bir yönetim yapısına kavuşabilmesi için 15 Temmuz’dan buyana üstlendiğimiz sorumluluk aynen devam ettirilecektir.” ifadelerini kullandı.

‘BARAJ MARAJ SORUNU YOK’

Bahçeli “Yüzde 10 seçim barajı Türkiye için çok ağır” sözlerinin ardında başlayan tartışmalara da değindi. Bahçeli “MHP’nin baraj sorunu yok” dedi. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin seçim barajının düşürülmesine yönelik çıkışını değerlendiren Yıldırım, “İstikrar için önemli, seçim yasasıyla görüşülebilir. Meydanlarda barajı düşürme vaadinde bulunmadık. Partilerden gelecek talepleri değerlendiririz” demişti.

 

 

önceki yazı

Erdoğan'ın 'tasfiye takviminde' sırada orası var!

Sonraki yazı

İtalya, 60 yıl sonra ilk kez Dünya Kupası'na katılamayacak: Buffon gözyaşlarıyla veda etti

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir