AnaSayfa»TÜM BÖLÜMLER»Güncel»Avukat Kemal Uçar’a bu kez de avukatlık yapma yasağı

Avukat Kemal Uçar’a bu kez de avukatlık yapma yasağı

Pinterest Google+

15 Temmuz davalarında bazı askerlerin avukat olan ve davalarda gündeme gelen hukuksuzluklara dile getirdiği için gözaltına alınan avukat Kemal Uçar’a bu kez de avukatlık yasağı getirildi. Bylock soruşturmalarıyla ilgili paylaşımlarından dolayı gözaltına alınan Uçar için İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliğinin kararıyla müdafilik yapma yasağı getirildi. Hakim eliyle avukatlık yasağı getirilerek ‘savunma hakkı’ yok edildi ve yeni bir hukuksuzluk daha yapıldı.

HAKİM ELİYLE AVUKATLIK YAPMA YASAĞI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının yazısıyla ‘ivedi’ koduyla yapılan tebliğde, “Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülmekte olan 2017/151724 sayılı soruşturma kapsamında şüpheli olarak bulunan Av. Kemal Uçar hakkında İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliğinin 05/03/2018 tarih 2018/1082 D. İş sayılı kararıyla FETÖ/PDY silahlı terör örgütü kapsamında müdafilik görevleri ve yasaklanmış olup, ilgili karar gereğince karar tarihinden önce üstlenmiş olduğu soruşturma ve kovuşturmalardan men edilmiştir” denildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından bir soruşturma kapsamında hakkında  4 gün önce gözaltı kararı verilen İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat Uçar’ın işlemleri sürüyor.

Kemal Uçar sosyal medya hesabından özellikle ByLock, ankesörlü telefon aramaları ve itirafçı beyanlarının F… dava ile soruşturmalarında delil olamayacağına ilişkin önemli açıklamalarıyla biliniyor. Merkez Parti MYK üyesi olduğu belirtilen Uçar’ın bağlantı ve irtibatlarının araştırıldığı ileri sürülmüştü.

‘BİR SAVCI BÜYÜĞÜM, BYLOCK VAR DERLER ALIRLAR’ DEMİŞTİ

Uçar çıktığı televizyon programlarında 15 Temmuz sonrası hukuksuzlukları sık sık gündeme getiriyordu. Özellikle bylock konusundaki açıklamaları dikkat çekiyordu. Bu yüzden hedefte olabileceğini belirten avukat Uçar, bir televizyon programında, “Bir savcı büyüğüm dedi ki asker sorgularına çok giriyorsun. İsmin fişlenir, Bylock var derler, bir yıl seni içeride yatırırlar, bir yıl yatınca da aklın başına gelir, şaşırma” demişti.” ifadelerini kullanmıştı.

önceki yazı

Tahir Elçi'nin öldürülmesinde sonra 2,5 yıldır kapalı olan Dört Ayaklı Minare Sokağı açıldı

Sonraki yazı

BM: Türkiye'deki insan hakları durumu kötüleşiyor

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir