Cumhuriyet savcısı at izi sayesinde tutuklanmaktan kurtuldu

Kütahya’da açığa alınıp tutuklanan Cumhuriyet Savcısı, at yarışı oynadığını ispatlayınca önce serbest bırakıldı, ardından HSYK tarafından görevine iade edildi.

15 Temmuz’un ardından HSYK tarafından açığa alınan binlerce hakim savcıdan biri olan Mehmet Engin Korkmaz, ardından başlayan operasyon dalgasında gözaltına alındı.

Bundan sonrası ise trajikomik bir hikayeye dönüştü. Savcı Korkmaz, Hizmet Hareketi’yle ilgisinin olmadığını ispatlamak için mahkemeye kendisinin sıkı bir kumarbaz olduğuna ilişkin deliller sundu. Kendisinin cemaatle ilgisi olmadığını, sürekli kumar oynadığını belirten Savcı Korkmaz, bu tezini ispatlamak için at yarışı kuponları ve sık sık gittiği ganyan bayilerinin günlük kamera kayıtlarını delil olarak sundu.

Tutuklama talebiyle çıktığı Sulh Ceza Mahkemesi’nde at yarışı delilleri, Cemaatle bağı olmadığı konusunda inandırıcı gerekçe olarak kabul edildi ve Savcı Korkmaz serbest bırakıldı. Tutuklanması yönünde yapılan itiraz da kabul edilmedi.

HSYK’ya da “at yarışı” delillerini sunan Savcı Korkmaz, görevine iade edildi.

AT İZİ İT İZİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan yüz bini aşkın insanın gözaltına alınmasının ardından “at izi it izine karıştı” demişti. Savcı Korkmaz, “at izi” sayesinde görevine iade edilen ilk isim oldu.

5 YORUMLAR

  1. Aman ha dikkat etsinler. Sadece son bir kaç ay kandırıldığını anlayıp hakka dönmüş kumara-mumara bulaşmış altılıya yanaşmışsa olmaz. Hem nereden bileceğiz “kripto Fetöcü” olmadığını. Adam koca Cumhuriyet savcısı, ya -Allah korusun- namaz kılıyor, oruc tutuyorduysa. Bir bakın bakalım alkol de alıyor muymuş?

  2. “Makul şüphe”midir bilmem ama ben çok şüphelendim abi. Beyaz saraya Obama’yı imam yapan, Hilary ablayı da imame yapmaya hazırlanan The Cemaatin yeni bir oyunu olmasın bu? Yoksa Hocaefendinin 255.ci sağkolu, yargıdan sorumlu imamı olmasın Sayın Savcı? Yoksa buradan diğer Cemaat üyelerine “gizli mesaj” falan mi gönderiyorsunuz? Hatta “subliminal” falan yani! Hatta acaba bu yorum da mı mesaj iletiyor. Aman Allah’ım yoksa ben de mi Cemaatciyim. Yuh yani…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin