Ali Ünal’a 2 kez ağırlaştırılmış müebbet: Yazı yazmış, çeviri yapmış ve rüya yorumlamış!

15 Temmuz sonrası hukuksuz operasyonlar kapsamında gözaltına alınıp, tutuklanan gazeteci-yazar ilahiyatçı Ali Ünal hakkındaki iddianame yaklaşık bir yol sonra tamamlanabildi. Uşak Cumhuriyet Başsavcılığınca sözde ‘F…/PDY) yönelik soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, Ünal hakkında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 29,5 yıl hapis cezası istendi. Ünal’a yöneltilen suçlar ise ‘yazı yazması, çeviri yapması ve rüya yorumlaması!’ oldu.

Uşak’ta geçen yıl tutuklanan Ünal’la ilgili soruşturma tamamlandı. Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ve Uşak 2. Ağır Ceza Mahkemesine sunulan 228 sayfalık iddianamede, Ünal’ı, sözde ‘F…/PDY yöneticisi olduğu, Fetullah Gülen  ile doğrudan irtibatlı olduğu, kitaplarının çevirisini yaptığı, 46 kez yurt dışına çıktığı, bu yurt dışı gezilerinin büyük bölümünde Gülen ile görüştüğü bilgisine yer verildi.

İddianamenin delilden ziyade yorumların yapılması dikkat çekti. Ali Ünal’ın Gülen’in kitaplarının İngilizce çevirisini yaptığı, “rüya görme ve rüya yorumlama” konularında kendisine itimat edilen kişilerden birisi olduğu kaydedildi.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

2 YORUMLAR

  1. Cemaatin kanallarına çıkıp cemaat adına konuşan pek çok karaktersiz de vardı malum.. bunların büyük bir kısmı bu süreçte saftan ayrıldı bu da malum… cemaat büyük oranda saflaştı bunu da biliyoruz… lakin şu bir gerçek ki en hakiki saflaşma Ali Ünal gibi 15-20 adam kaldığında gerçekleşmiş olur! Zira Ali Ünal seviyesinde bir avuç insan, stadyumları dolduran binlerce kuru kalabalıktan iyidir! Zaman’ın 1 milyon tirajıyla övünülürken, kemmiyetin önemli olmadığı unutulmuştu! Bu süreç bunu hatırlattı… Ali Ünal’ın öngörülerinin gerçekleşip bu rüzgarın tersine döneceği güzel günleri bekleyerek saygılarımı hürmetlerimi sunuyorum

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin