Zülfü Livaneli: ‘Fetö’ tabirini kimse ağzıma takamaz

Halk TV’de Şirin Payzın’ın sunduğu “Sözüm var” programına konuk olan sanatçı Zülfü Livaneli, ‘Fetö tabirini kimse ağzıma takamaz.’ dedi.

Duvar gazetesine verdiği söyleşide dile getirdiği, “Ecevit, Fethullah Gülen teşkilatıyla yan yana geldi, onlara kontenjan verdi, her türlü olanağı sundu. Cemaati devlete ilk yerleştiren Erdoğan değil, Bülent Ecevit’tir.” sözlerinin eleştirildiği yayına bağlanan Livaneli, ‘Fetö’ yaftasına tepki göstedi.

Ecevit ile ilgili sözlerine açıklık getiren Zülfü Livaneli, konuşmasına parantez açarak şunları söyledi: “Benim Baykal’la Ecevit’le diğerleriyle bir sorunum yok ama bu Fetullah meselesinde, FETÖ tabirini kimse ağzıma takamaz. Bu Gülen hareketinin kiminle ilişkili olduğunu kimin kime şefaat ettiğini gazeteciler lütfen araştırın. Ön yargıyla hareket etmesin kimse…”

Zülfü Livaneli bu açıklamasından sonra Perinçek ve AKP medyasının hedefi haline geldi. Takvim, Yeni Şafak, Akit gibi yandaş basın Gülen hareketine ‘terörist’ demeyen sanatçıyı linç eden haberler yaparken, Perinçek’in Aydınlık’ı ‘Bana Fetö dedirtemezsiniz’ manşetini attı.

6 YORUMLAR

  1. Livaneli’nin gösterdiği yürekliliği ve hakperestliği bugüne kadar hiç bir kimse göstermedi. Canı gönülden kutluyorum. Var olasın.

  2. “Fethullah Gülen” yerine Fethullah dedigi sürece hicbir degeri olmayan bir aciklama. Zülfü Livaneli avanesi HE´den hep Fethullah diye bahseder. Örnegin Abdullah Öcalan diyebilir, Recep Tayyip Erdogan bile diyebilir, ama Fethullah Gülen diyemez, o derece hinc dolu bir militandir.

  3. Ben yılmaz beye katılıyorum çok kibar bir tarafgir zülfü livaneli…cok akilli biliyor sonunda ne olacağını ve fikir birliği olmadığı kişilerin karşısında haksız duruma girecekler ile bir olma düşüncesi olsun istemiyor ondan diğerlerinin kullandığı jargonu tercih etmiyor… Keşke bu kibar akıllı adamlar bu kadar kör tarafgirlik yapmasalar..

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin