Zarrab’ın rüşvetini kabul etmeyen Memur Teoman müdür yardımcısı oldu

17 Aralık operasyonunun ardından internete sızdırılan tapelerde rüşvet almayı ısrarla reddettiği ortaya çıkınca sosyal medyada kahraman ilan edilen ‘memur Teoman’, Karadeniz Gümrük Bölge Müdürlüğü’nde müdür yardımcısı oldu. Rüşveti kabul etmeyen Memur Teoman o dönem sosyal medya fenomeni olmuştu. Sözcü’den Bora Erdin’in haberine göre, Dudak artık Karadeniz Gümrük Bölge Müdürlüğü’nde müdür yardımcısı olarak görev yapıyor.

Atatürk Havalimanı (AHL) eski Kargo Müdür Yardımcısı Teoman Coşkun Dudak’ın ismini Türkiye, 17 Aralık soruşturması kapsamında  Reza Zarrab’ın (Rıza Sarraf) Rüçhan Bayar ile yaptığı konuşma sonrası duydu. Tapelere göre Sarraf, kendisinden rüşvet almayan Dudak için Bayar’a, “Teoman’a neler yaptım, ne vaatler ne şeyler. Yok yok adam almıyor” şeklinde yakınmıştı. Bu konuşmalardan sonra Dudak, ‘Memur Teoman‘ olarak özellikle sosyal medyada adeta fenomen olmuştu.

“GAZİANTEP’E TAYİNİM SÜRGÜN DEĞİLDİ”

Bu olayın ardından Teoman Coşkun Dudak’ın İstanbul’dan Gaziantep’e tayini çıktı. Dudak sürüldüğü iddialarının doğru olmadığını söyleyerek, “Mevzuat gereği 8 yılımı tamamladığım için Gaziantep’e tayin edildim. Gaziantep her arkadaşımın gönüllü isteyeceği yerdir” açıklamasını yapmıştı.

ZARRAB’IN RÜŞVETİNİ KABUL ETMEDİĞİ İÇİN DEVLETİN KASASINA 57 MİLYON LİRA GİRMİŞTİ

Zarrab’ın Gana’dan Türkiye’ye getirdiği 64.5 milyon dolarlık 1.5 ton altın için sahte evrak verildiği, ‘Memur Teoman‘ın tutanağı sayesinde devletin kasasına 57 milyon lira girdiği ortaya çıkmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin