Zafer Çağlayan’ın ‘kol saati’ tartışması istifa getirdi: Ahmet Taşgetiren Star’dan ayrıldı

Ahmet Taşgetiren, 2013 yılından bu yana yazarlığını sürdürdüğü Star gazetesinden ayrıldığını açıkladı. Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın ABD’de yürütülen “Reza Zarrab” davasına dahil edilmesi sonrası köşe komşusu Ahmet Kekeç ile tartışmaya giren Taşgetiren, gazete yönetiminin söz konusu tartışmada “yanlı” davrandığını savundu. Son yazısı da gazetede yayınlamayan Taşgetiren istifa etti.

Taşgetiren-Kekeç tartışmasına daha sonra Hüseyin Gülerce ve AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner de dahil olmuştu. İki isim, tartışmaya ilişkin olarak kaleme aldıkları yazılarında Taşgetiren’e tepki göstermişlerdi.

Ahmet Taşgetiren’in sosyal medya hesabında yaptığı açıklama şöyle:

“Son tartışmalar içinde gazete yazı işlerinin tartışan yazarları arasında taraf olduğunu, bana yönelik saldırgan yazıları birinci sayfadan anons ederek verdiğini, perşembe günü Mehmet Metiner ve Hüseyin Gülerce’nin yine bana yönelik haksız yazılarının birinci sayfadan anons edilerek yayınlandığını, buna karşılık benim buna cevaben yazdığım yazının yayınlanmamasına karar verildiğini öğrenmiş bulunuyorum. Bu tavrın haksız ve etik dışı olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple bundan böyle Star’da yazmamaya karar verdim.”

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin