‘Zafer Çağlayan, Erdoğan’ın onayıyla AKP’ye geri döndü’

17 ve 25 Aralık operasyonları kapsamında gerçekleşen rüşvet soruşturması sonrasında istifa eden Zafer Çağlayan’ın AKP’ye geri döndüğü iddia edildi.

Yeniçağ yazarı Batuhan Çolak, Çağlayan’ın AKP’ye resmen geri döndüğünü kalema aldı. “Büyük kongre delegesi’ olarak Erdoğan’ın onayıyla AKP’ye döndü” diyen Yeniçağ yazarı,  17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında Çağlayan’ın 700 milyarlık (bugünkü kurla 464 bin Euro/2 milyon 171 bin TL) kol saatinin unutulmadığını hatırlattı.

Zarrab ve Halkbank davasında da Çağlayan’ın adı sıkça geçtiğini kaydeden Çolak, Zarrab’ın, Çağlayan’a 40-50 milyon Euro kadar rüşvet verdiğini söylediğini ve AKP’den bu konuda herhangi bir açıklama gelmediğine dikkat çekti. Çolak, AKP kongresinde yaşananları şöyle kaleme aldı:

….

17-25 Aralık’tan sonra ilk seçimler 30 Mart 2014’teydi.

Muhalefet partileri CHP ve MHP temel propagandalarını “Yolsuzluk ve rüşvet” iddiaları üzerine kurmuştu. Mitinglerde seçmene telefon kayıtları dinletiliyordu.

Bu süreçte Gülen medyasında AKP haberlerinin yerini CHP-MHP haberleri almaya başladı.

Seçim sonuçları geldiğinde; AKP yüzde 45.6, CHP yüzde 27.8, MHP yüzde 15.2 oy aldı. AKP sandıktan kesin bir zaferle çıkıyordu. Bu sonuçlar 17-25 Aralık’ın seçmen nezdinde fazla bir karşılığı olmadığını ortaya koymuştu.

Egemen Bağış, seçim sonuçlarından sonra Erdoğan’ın balkon konuşmasına çıktı. Hemen Ahmet Davutoğlu’nun yanı başındaydı. Davutoğlu, duruma sinirlenmiş tepkisini beden diliyle gösteriyor ve Egemen Bağış’a sırtını dönüyordu.

Hükümete yakın medyada bazı haberler de aynen şu ifadeler kullanıldı; “Davutoğlu Hoca, Ayet sallayan adama sırtını döndü.” Kimileri ise Bağış’ın sahneye davet edilmemesine rağmen zorla çıktığını söylüyordu.

Egemen Bağış bir şekilde kareye girmişti. Ama görevden alınan diğer bakanlar ortada yoktu.

Ancak gel zaman git zaman arada çok şey değişti.

Ama bir konu unutulmadı; Çağlayan’ın 700 milyarlık (bugünkü kurla 464 bin Euro/2 milyon 171 bin TL) kol saati!

Neresinden tutsanız elinizde kalıyordu.

ABD’de başlayan Zarrab ve Halkbank davasında da Çağlayan’ın adı sıkça geçti. Zarrab, Çağlayan’a 40-50 milyon Euro kadar rüşvet verdiğini söyledi. AKP’den herhangi bir açıklama gelmedi.

Erdoğan’dan Çağlayan’a davet!

Geçtiğimiz hafta sonu ulusal basının gözünden çok önemli bir olay kaçtı.

Zafer Çağlayan, “Büyük kongre delegesi” olarak AKP’ye resmen geri döndü, hem de Erdoğan’ın onayıyla!

AKP Mersin 6. Olağan kongresinde seçimlere tek aday olarak giren Cesim Ercik il başkanı seçildi. Büyük kongre için 19 kişilik asil delege listesinin ilk sırasında İl Başkanı Ercik, ikinci sırasında Zafer Çağlayan, üçüncü sırasında ise Kürşad Tüzmen var!

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin