Yurtiçi Kargo çalışanı, polislerin darp ettiği kadının adresini paylaştı: ‘Artık evinden mi alırsınız bilmem’

İstanbul Kadıköy’de maske takmadığı gerekçesiyle polisler tarafından darp edilerek gözaltına alınan 19 yaşındaki Rana B.’ni adres bilgileri, bir Yurtiçi Kargo çalışanı tarafından paylaşıldı. Şahıs “Artık evinden mi alırsınız bilmem” diyerek linç çağrısı yaptı.

Bir Yurtiçi Kargo çalışanı müşteri veri sistemine girerek kadının adresini daha önce ele geçirdiği Instagram hesabı üzerinden paylaştı.

Hesaptan yapılan paylaşımlarda kullanılan ifadeler yer aldı.

“Hesap bendedir dostlar. Sadece bir kaç saat içinde bu soysuz kızın numara ve adresini paylaşacağım. Artık gider evinden mi alırsınız bilemem, beni mahkemeye verdiğinde hep beraber adliyeye gidiyoruz.”

“Yurtiçi Kargo cevap ver”

Sosyal medyada konuyla ilgili olarak #YurticiKargoCevapVer hastagiyle binlerce mesaj paylaşıldı. Müşteri bilgilerine nasıl ulaşabildiğini sorgulayan vatandaşlar, Yurtiçi Kargo’dan yapmasını istedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yurtiçi Kargo “Çalışanlarımız, sistem üzerinden müşterilerimizin kişisel bilgilerine kesinlikle erişememektedir. Sadece dağıtım sırasında adres bilgileri ilgili personele gösterilmektedir. Konunun şirketimizle ilgili olup olmadığı hakkında net bir bilgi olmasa da olay araştırılmaktadır. Bir ihlal yaşandı ise tüm kanuni haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz” dedi.

İstanbul Kadıköy’de maske takmadığı gerekçesiyle polislerle tartışan sonrasında ise gözaltına alınmak istenen 19 yaşındaki Rana B.’nin görüntüleri sosyal medyada büyük yankı bulmuştu. Açığa alınan polisler daha sonra görevlerine iade edildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin