Yunanistan’daki yangın ve ölümlerle dalga geçtiler; Medyasına bak, trolünü al!

Yunanistan’da iki gündür süren ve 79 kişinin ölümü yüzlerce insanın yaralanmasıyla sonuçlanan orman yangınlarına insani ve vicdani olmaktan uzak yorum ve haberler yazıldı.

AKP’ye yakın Takvim gazetesinin bugünkü sayısındaki Yunanistan haberinin başlığı tepki çekti.Yandaş gazeteden skandal kelime oyunu yaparak yangın haberlerini ‘Yananistan’ başlığı ile duyurdu.

Komşuda adeta bir facia yaşanırken, hükümete yakınlığıyla bilinen Takvim gazetesi ise tepki çeken bir olaya imza attı. Gazetenin bugünkü sayısında Yunanistan’daki yangın haberi yer alırken, haberin başlığı ise tepki çekti. Gazete, “Yananistan” başlığıyla ‘kelime oyunu’ yapmaya çalıştı. Gazetenin skandal başlığına sosyal medyadan sert tepki geldi.

Bu vurdumduymazlığa sosyal medya hesaplarından katılanlar da oldu. Bazı hesaplar yangına ve Yunanistan’ın acı kayıplarına sevindi. ‘İnsanlık bazıları için ölmüş’ dedirten yorumlar yazdı. Tepki çeken yorumlar arasında  ‘Yunanistan cayır cayır yanıyor, ateşleri bol olsun’ ‘Günün en güzel haberi 50 kişi ölmüş, 150’ye yükselir inşallah’ gibi yazılar yer aldı.

Yunanistan’da başkent Atina yakınlarında çıkan yangınlarda şimdiye kadar en az 79 kişi hayatını kaybederken, en az 150 kişi de yaralandı.

ALLAH BİZİ ‘KOMŞU ÜLKEDE ÇIKAN YANGINDAN DOLAYI MUTLU OLABİLEN’ İNSANLARDAN KORUSUN!

Mesajlara ve haberlere  sosyal medyadan da karşı tepkiler geldi. İşte o tepkilerden bazıları:

1 YORUM

 1. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına sabır diliyoruz.
  Kimin, nasıl bir muameleye tabi olacağını Allah takdir eder.
  Yangında hayatıinı kaybeden bir Kitap ehli inanan ile
  nufus cüzdanında “islam” yazan ama insanlık hassasiyetini kaybetmiş birisi hakkında hükmedecek olan Allahtır.
  Çipras’ın “asimetrik bir durum” beyanı önemli.
  Her yolu mübah sayan adı ak, vicdanı karalardan her şey beklenir.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin