Yüksel eylemcileri sırf eziyet için ayrı ayrı cezaevlerine sürüldü

KHK ile işten çıkarılan ve Ankara’da ​​​​​​​Yüksel Caddesi’nde “İşimizi geri istiyoruz” eylemi yaptıkları için tutuklanan Acun Karadağ, Alev Şahin, Armağan Özbaş, Mahmut Konuk, Mehmet Dersulu, Nazan Bozkurt farklı cezaevlerine sevk edildi.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edildikten sonra Ankara’nın Yüksel Caddesi’nde “İşimizi geri istiyoruz” eylemi düzenleyen Acun Karadağ, Alev Şahin, Nazan Bozkurt, Mehmet Dersulu, Armağan Özbaş ve Mahmut Konuk 22 Ağustos’ta tutuklanmıştı. Sincan Cezaevi’ne konulan 6 isim farklı cezaevlerine sürüldü.

63 yaşında ve şeker hastası olan Mahmut Konuk’un Adana Kürkçüler F Tipi Kapalı Cezaevi’ne, Acun Karadağ ve Alev Şahin’in Kayseri Bünyan Kadın Kapalı Cezaevi’ne, Nazan Bozkurt’un Gebze Kadın Cezaevi’ne, Mehmet Dersulu’nun Bolu F Tipi Kapalı Cezaevi’ne ve Armağan Özbaş’ın da Kırıkkale Keskin Cezaevi’ne sevk edildiği öğrenildi.

Acun Karadağ’ın twitter hesabından yapılan paylaşımda, ‘‘Acun Karadağ ve Alev Şahin’i Kayseri’ye , Nazan Bozkurt’u Gebze’ye , Mahmut Konuk’u Adana’ya, Mehmet Dersulu’yu Bolu’ya , Armağan Özbaş’ı Kırıkkale’ye sevk etmişler. Karantina hapishanesinde kalıyorlardı. Normalde Sincan içinde f tipine de gönderebilirlerdi. Ancak yaptıkları ailelere eziyettir. Mehmet’in ailesi Hatay’da Mehmet’i neden Adana’ya değil de Bolu’ya sürdüler?Acun Karadağ ın ailesi İstanbul da Nazan Bozkurt’un ailesi Ankara’da neden Acun Karadağ ı Gebze ye değil de Kayseri’ye Nazan Bozkurt’u Gebze’ye sürdüler?’’ ifadeleri kullanıldı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin