Yiğit Bulut’un iç hatlardayken ‘Duty Free’ alışverişi yapması Meclis gündeminde

CHP Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Yiğit Bulut’un Ankara Esenboğa Havalimanı’ndaki Free Shop’tan hakkı olmadığı halde alışveriş yaptığı iddiasını Meclis gündemine taşıdı.

Bekaroğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye verdiği soru önergesinde, iç hat yolcusu olan Yiğit Bulut’un birkaç hafta önce bir dış hat yolcusunun pasaportunu kullanarak Esenboğa Havalimanı’ndaki Free Shop’tan hile ile alışveriş yaptığı iddialarının soruşturulmasını istedi. Bekaroğlu, “Söz konusu iddialarla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bilgilendirilmiş midir” diye sordu.

Yiğit Bulut’un bu fiilinin güvenlik kamerası görüntüleri incelenmek suretiyle ortaya çıkarılması gerektiğini belirten Bekaroğlu, Gümrük mevzuatı bakımından suç teşkil eden olayın çok yönlü olarak incelenmesini, Devlet Denetleme Kurulu’nun harekete geçirilmesini, adli ve idari olarak soruşturulmasını talep etti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

 1. Sizin gibi muhalefete…
  Devlet mafya örgütüne dönmüş, mevcut iktidar en büyük kokain örgütü olmuş, başta anayasa ve yasalar paspas edilmiş, insanlık ölmüş…
  Sorguladıkları meseleye bak ya…
  Topunuzun üzerini toprakla örtmek gerek.
  Dün ne yaptınız bu ülke için, bugün veya yarın ne yapacaksınız? Koca bir hiç!
  Size bakıp, geleceğe dair umut besleyenin aklına şaşarım.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin