Yiğit Bulut’tan TL’nin değer kaybı yorumu: İhracatçı için iyi bir şey!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, TL’nin değer kaybının iyi bir şey olduğunu söyledi. CNN Türk’te konuşan Bulut, “Türk parasının değer kaybı vatandaşın müdahalesiyle bu hafta bir kısmı değerlenerek bir noktaya geldi. Daha da değerlenecektir. Hükümetin atacağı adımlar da olacaktır. Aşırı değerli yerli para gelişmekte olan ülkelerin avantajına değil. Paranın değerinin optimal noktasının neresi olacağına bakmak gerekiyor. Türkiye açısından çok yararlı değil. İhracatı, sattığımız malı düşünmemiz gerekiyor.” dedi.

Yiğit Bulut, kaç yerden ve toplam ne kadar maaş aldığını ise açıklamadı. Birden fazla yerden toplamda 200 bin lira maaş aldığı yönündeki iddialara, “3-5-10 maaş diye eleştiriler var. Benim için söylüyorlar. Bunları ispatlayamayanlar şerefleriyle imtihan edilirler. Bunun ispatını kamuoyuna sunmak zorundasınız. Yeni bir dünya düzeni ortaya çıkıyor, gelin bunu tartışalım.” diyerek karşılık verdi.

Öncelikle hiç kimse Yiğit Bulut’un 10 yerden maaş aldığı iddia etmedi. CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirilene göre Yiğit Bulut’un 3 kurumdan maaş aldığını, bunun dışında dernek ve vakıflardan da gelirinin olduğunu ve toplamda aylık maaşının 200 bin lirayı bulduğunu öne sürmüştü. Kaldı ki, Bulut’un birden fazla yerde görev yaptığı resmi kayıtlarla mevcut.

ENFLASYON YOK, SPEKÜSALYON VAR!

Sunucu Uğur Önver’in gıda fiyatlarındaki artışı hatırlatması üzerine ise Bulut, tarımın öneminden bahsetti. Ciddi bir spekülasyon yapıldığını öne sürdü. “Tarımda ürettiğiniz ürünün markete gelene kadar 14 kat fiyatı artıyorsa bu çok önemli. Spekülasyonun önüne geçeceğiz.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin