Yatağa bağlı iki engelli çocuğu bulunan eski savcı Çakmak, Silivri’den Kocaeli’ne geri getirildi

Yatağa bağlı iki engelli çocuğunu bulunan ve denetimli serbestlik beklerken Silivri Cezaevine sürülen eski savcı Seyfullah Çakmak, Kocaeli’ne geri getirildi.  Çakmak, olağanüstü hâl (OHAL) uygulamasında çıkarılan kanun hükmünde kararname (KHK) ile ihraç edilmit ve sonra da tutuklanmıştı.

Konuyu gündeme taşıyan T24 ve Artı Gerçek yazarı eski MAZLUMDER Başkanı Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun ilk olarak eşinin mektubu üzerine, ardından da çocuklarını ziyaret ettikten sonra kaleme aldığı yazılarda durumunu dile getirdiği Kocaeli eski savcısı Seyfullah Çakmak, İstanbul Silivri Cezaevi’nden Kocaeli T Tipi Cezaevi’ne geri getirildi.

Ömer Faruk Gergerlioğlu bilgilendirme mesajında “Hep kötü haber vereceğiz, güzel haber!.. Engelli çocukların babası savcı Seyfullah Çakmak’ın gönderildiği Silivri’den Kocaeli T tipi’ne geri gönderilmesini makalelerimizde ısrarla istiyorduk. Bu sabah geri göndermişler, anne sevinç gözyaşlarıyla aradı. İnşaallah tutuksuz yargılandığını da duyarız, engelli çocukların yanında olmalı o” ifadesini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin