Yangınlarda son durum: 10 yangın devam ediyor, can kaybı 6’ya yükseldi

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz’da başlayan ve ardından 26 farklı ilde çıkan yangınlara müdahale devam ediyor. Manavgat’ta beş, Muğla’nın Marmaris ilçesinde ise bir kişi hayatını kaybetti. Binlerce hayvanın telef olduğu yangınlar nedeniyle çok sayıda köy de boşaltıldı.

ÖLENLERİN SAYISI 6’YA YÜKSELDİ

Antalya’nın Manavgat ilçesindeki orman yangını söndürme çalışmasına katılan 2 işçinin cansız bedenine ulaşıldı, yaralı 2 işçi tedavi altına alındı. Yangınlarda hayatını kaybedenlerin sayısı 6’ya yükselmiş oldu. Yangınlardan etkilenen alanlar ‘Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi’ ilan edildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin son paylaşımına göre, Adana, Antalya, Muğla, Mersin, İzmir ve Osmaniye başta olmak üzere 28-31 Temmuz tarihleri arasında 26 ilde çıkan 98 yangının 81’inin kontrol altına alındı. 10 yangına müdahale ise sürüyor.

ERDOĞAN YANGIN BÖLGESİNE GİDİYOR

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, orman yangınlarından etkilenen bölgelerde incelemelerde bulunmak üzere Antalya’ya gitti. Erdoğan’ın Antalya’dan Marmaris’e hareket etmesi bekleniyor.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin