Yangına körükle gidiyorlar; ‘Ülkü Ocakları, liderine yapılacak saldırılara misliyle cevap verecektir!’

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef haline getiren ve dün Ankara Çubuk’ta şehit cenazesinde lince dönüşen şiddet kültürünü besleyen tavırlar sürüyor. Milliyetçi camiayı etkileyen yapılardan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, “Görünen o ki CHP ikazı anlamamış ve Liderimize laf yetiştirmeye hatta camiamızı töhmet altında bırakmaya gayret etmiştir. Ülkü Ocakları, Liderine yapılacak saldırılara misliyle cevap verecektir” ifadelerini kullandı.

MHP lideri Devlet Bahçeli’ye karşı sosyal medyada saldırı başlatıldığını ileri süren Ateş, CHP’yi hedef gösterdi. Ateş, saldırganlar yerine CHP Liderini suçlayarak “Kılıçdaroğlu’nun önlem almadan, HDP ile ittifakı bariz ortadayken, hassasiyetin çok yüksek olacağı belli olan şehit cenazesine katılması bir provakasyon değilse ahmaklıktır” cümlelerini sarfetti.

Bahçeli’nin saldırıyı desteklediği yorumlarına tepki gösteren Ateş’in açıklamaları şöyle:

“Genel Başkanımız, saldırıdan memnuniyet duyulmasının mümkün olmadığını ve olayın her yönüyle araştırılması gerektiğini sarih bir şekilde ifade etmiştir. Bunun yanında Liderimiz meselenin öteki boyutlarını da dikkate alan ve önemli ikazlar içeren bir açıklama yapmıştır.

Genel Başkanımızın haklı uyarılarını enine boyuna düşünmeden sosyal medyada bir saldırı başlatmak da kimsenin haddi değildir. Ancak görünen o ki CHP ikazı anlamamış ve Liderimize laf yetiştirmeye hatta camiamızı töhmet altında bırakmaya gayret etmiştir. Bu hassas süreçte herkes ağzından çıkana dikkat etmelidir. Ülkü Ocakları, Liderine yapılacak saldırılara misliyle cevap verecektir. Sabrımız taşarsa öfkemiz sel olur. Bu tür olaylar arzu ettiğimiz gelişmeler değildir. Kimse sokağı ajite etmemelidir.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin