Yandaş yazarın Fethullah Gülen yalanı böyle çöktü

Yandaş medyanın iftira ve yalanları günyüzü görmeden tek tek çürüyor. AKP yanlısı, Işıkçılar Cemaati’nin yayın organı Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, bugünkü yazısında Fethullah Gülen Hocaefendi’nin intihar girişiminde bulunduğu iftirasında bulundu. Uğur buna delil olarak yazısında Fethullah Gülen’in eli diye morarmış ve serum takılmış bir el fotoğrafı kullandı.

Uğur’un iftirasında kullandığı mor el fotoğrafının Suudi Arabistan’da sosyal medyada paylaşılmış bir fotoğraf olduğunu Odatv günyüzüne çıkarttı.

Sosyal medyada yer alan Suudi Arabistan’a ait bir hesaptaki mor el, şifa ve dua talebiyle bir kullanıcının babası için yazdığı bir mesajdı. Bu mesajı yandaş yazar Fuat Uğur, Fethullah Gülen Hocaefendi ile ilgili iftira haberine malzeme olarak kullandı. Yalanı çok geçmeden gün içinde ortaya çıktı.

Habere göre, Uğur’un kullandığı fotoğrafı Suudi Arabistanlı bir kişinin, babasının intihar etmesinin ardından sosyal medyada “Mevcut olan, zati halinde kendiliğinden var olan, rahman ve rahim olan Ey Allahım babama şifa ederek merhamet et, onu hasta bırakma, vücudunun üzerine afiyet eyle, acısını günahlarının kefareti eyle.  Ey kerim olan Allahım, kudretinle onun hastalığını yok et / iyileştir onun sıkıntısına cevap ve afiyet ver. Çünkü sen her şeye gücü yetensin” mesajıyla paylaştığı ortaya çıktı.

İftira atan Fuat Uğur’un babasının “mor el” fotoğrafını yazısında kullandığını fark eden Suudi Arabistanlı sosyal medya kullanıcısı bu kez şöyle tepki gösterdi:

“Erdoğan medyası babamın elini siyasi emelleri için kullanıyor. (ki Allah babamdan razı olsun). İntihar girişiminden sonra hastanedeki babamın elinin Fethullah Gülen’in elinin olduğunu söylüyor. Bu rejimden daha pisini / iğrencini görmedim. Hasbinallah ve nimel vekil.”

Yandaş medyanın yalanını farkeden sosyal medya kullanıcısı, “İntihar girişiminden sonra hastanedeki babamın elinin Fethullah Gülen’in elinin olduğunu söylüyor. Bu rejimden daha pisini / iğrencini görmedim” ifadelerini paylaştı.

Suud Bin Selman adlı bir başka sosyal medya kullanıcısı ise Fuat Uğur’a bu kez İngilizce olarak şu tepkiyi gösterdi:

“Herkesin gözünün önünde yalan söyleme cesaretin/arsızlığın da var ha? Hatta makalende kullandığın fotoğraf bile 5wield adli hesaptan çalınmış! Türk rejiminin propaganda kolu ne kadar kurnaz yalancı takımı olduklarını kanıtladı.”

YALANI ORTAYA ÇIKINCA HESABA FAKE YAKIŞTIRMASI YAPTI

Sosyal medyada ve internet sitelerinde yalanı ortaya çıktıktan sonra yandaş yazar Fuat Uğur, kendisini ilgili hesabın fake yani sahte olduğu üzerinden savunmaya çalıştı. Ancak Fuat Uğur’un kullandığı fotoğraftaki mesaj 28 Mayıs’ta paylaşılmış.  Aşağıdaki orijinal mesajdan da Uğur’un yalanı kolayca anlaşılıyor. İki hafta önce paylaşılmış fotoğrafı yazısına delil yapmaya çalışan Uğur’un iftara ve yalanı böyle çöküyor.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin