Yandaş gazeteci Fatih Tezcan ön aldı: Peker’le görüntülü olarak ben de görüştüm

Sedat Peker ve Pelikancıların arasında arabuluculuk yapan ismin Fatih Tezcan olduğu ortaya çıktı. AKP’li yandaş gazeteci Fatih Tezcan Instagram hesabından gerçekleştirdiği canlı yayında birinci videodan sonra fitneyi engellemek için Sedat Peker ile görüntülü olarak konuştuğu söyledi.

Fatih Tezcan Instagram hesabından bir canlı yayın gerçekleştirdi. Tezcan, “Video yayımlanmaya başladıktan sonra, fitneyi engellemek için Sedat Peker ile görüntülü bir görüşme yaptım” dedi.

Tezcan’ın açıklamaları şöyle;

“Sedat Peker herhalde birinci videoyu çekmişti. Ben onlara görüntülü görüştüm. “Pelikan ile alakası yok” diyor, Anlattığım görüşme var ya onları yaptım ben. Üçüncü videoda benden bahsediyor.

Ben herkesle görüşürüm, gazeteciyim ben. Hain olmadığına inandığım herkesle görüşürüm. O zaman Sedat Peker’le görüştüm, evet videolardan önceydi. Fitneyi engellemek için görüştüm”

PELİKANCILARLA PEKER ARASINDA ARABULUCULUK YAPMIŞ

Tele1’in haberine göre; Süheyb Öğüt’ü aradığını, daha sonra aldığı bilgileri Sedat Peker’e aktardığını söyleyen Tezcan şöyle konuştu:

“Sedat Peker ne diyordu, iki isim sayıyordu; Mehmet Ağar ve Pelikan. Ben kendisine dedim ki, bu konunun Pelikan’la alakası yok. ‘Pelikan’la evime baskın düzenlendi videolar çekildi dediğinde’, ben dedim ki, konunun Pelikan’la alakası yok.”

Bunun üzerine Sedat Peker’in ısrarla “Fatih sen bilmiyorsun Pelikan’la alakası var.” görüşünü savunduğunu belirten Tezcan şu ifadeleri kullandı:

“KONUYU BERAT ALBAYRAK’A SORDURDUM”

“Bekle, dedim ben Berat Albayrak’a sorduracağım bu konuyu. Ben bu konuyu Berat Albayrak’a sordurdum. Berat Albayrak cephesinden gelen cevap; ‘Sedat Peker ile bizim bir durumumuz yok. Nereden çıktı, bizim ismimiz!’

Ben bunu söylediğimde hâlâ Berat, hâlâ Berat, Allah Allah! Pelikan’la durumun yakından uzaktan alakası yok. Drone’un uçtuğu saat sabahın 5’i deniyor, o sırada Serhat Albayrak 40’ıncı uykusunda. Ben konuya vakıf oldum Serhat Albayrak, ‘Ne alakam var benim Sedat Peker’in villasının aranmasıyla’ diyor.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin