Veyis Ateş’ten ses kaydı açıklaması: Montajlama…!

Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon Euro istediği belirtilen ve HaberTürk’ten istifa eden Veyis Ateş’in, Korkmaz’la aralarında geçen konuşmanın ses kaydının bir kısmı ortaya çıkmıştı. Ateş kayıttan sonra bir açıklama yaparak, ” Montajlama yöntemiyle oluşturulduğu açık” iddiasında bulundu.

Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekili ve gazeteci Ahmet Şık, firari Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon Euro istediği belirtilen ve HaberTürk’ten istifa eden Veyis Ateş ve Korkmaz arasındaki konuşmanın ses kaydını yayımladı.

Ateş Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Sosyal medyada bana ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı yayınlanmıştır. Sezgin Baran Korkmaz ve örgütünce, yasa dışı yollarla kaydedilen ve farklı telefon konuşmalarımdan kaydedilerek oluşturulan bu ses kaydının, montajlanma yöntemiyle oluşturulduğu açıktır. Ulusal ve uluslararası yargıda dolandırıcılık iddiasıyla aranan, katıldığım televizyon programına bağlanıp ‘Benim ABD’de hiçbir hukuki sorunum yok ve aranmıyorum’ dedikten 24 saat sonra ABD’nin talebiyle Avusturya’da tutuklanan, kendi ifadesiyle ‘Tanrının yetiştirdiği bu özel insanın’ yurt içi ve yurt dışı bağlantıları bana yapılan bu son kumpasla kendini deşifre etmiştir” ifadesini kullandı.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin