Veli Küçük’ün kızından Saray’a gidecek Metin Feyzioğlu’na destek

Vatan Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyesi ve Ergenekon sanığı emekli general Veli Küçük’ün kızı Av. Zeynep Küçük, gündemdeki Adli Yıl Açılış Töreni’ne katılım tartışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun Cumhurbaşkanlığı Saray’ına gitme kararını desteklediklerini söyleyen Küçük, törene katılmayan baroların başka niyetleri olduğunu iddia etti.

Zeynep Küçük Vatan Partisi’nden yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi:

“Son günlerde gündemin en önemli maddelerinden birisini, Adli Yıl Açılış Töreni üzerine yürütülen tartışmalar oluşturmaktadır. Yargıtayımızın ev sahipliğinde 2 Eylül 2019 tarihinde ‘Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak olan törene yargının bileşenlerinden biri olan savunmayı temsilen Türkiye Barolar Birliği Başkanı’nın açılış konuşmasını yapmak üzere katılması, yerel Baro Başkanlarının bir kısmının ise yapılan davete katılmayacaklarını bildirerek gerek Yargıtay Başkanlığımıza ve gerekse Barolar Birliği Başkanımıza karşı takındıkları hasmane ve itham edici tutum tartışmanın merkezinde bulunmaktadır.”

“Barolar Birliği yönetiminin oybirliği ile almış olduğu Cumhuriyet geleneğimizin devamına katkı sağlayacak bu kararı destekliyor ve Sayın Başkan Metin Feyzioğlu şahsında tüm Barolar Birliği Yönetim Kurulu’na gösterdikleri milli tavır, yapıcı tutum ve Vatan Savaşı mevziisindeki kararlı duruşları nedeniyle tebrik ediyoruz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin