Vapurların efsane işportacısı ‘Burhan Pazarlama’ hayatını kaybetti

İstanbul’da Eminönü-Kadıköy hattını sık kullanan yolcuların aileden biri olarak gördüğü İstanbul vapurlarının efsane işportacısı Burhan Demircan hayatını kaybetti.

Vapurlarda yolculara kendini ‘Burhan Pazarlama’ olarak tanınan Burhan Demircan, Kadıköy-Karaköy ya da Eminönü-Kadıköy vapur hattında yıllarca işportacılık yaptı. Bir pazarlama dehası olarak bilinen Burhan Pazarlama vapurdaki müşteri portföyüne göre çantasından çıkardığı çakmak, kalem, tırnak makası, saat, elektronik sözlük, şemsiye gibi ürünleri tatlı dili ve ikna kabiliyetiyle kısa sürede satmasıyla tanınırdı.

Çocuk yaşlarda başladığı işportacılığı yaklaşık 40 yıl boyunca sürdüren Burhan Demircan’ın yaşamını yitirmesi ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin resmi Twitter hesabından, “Bir İstanbul beyfendisini kaybettik bugün… Vapurlarımızın bilindik siması, bir yakadan diğerine giderken yolculuklarımıza tebessüm katan nam-ı diğer “Burhan Pazarlama” aramızdan ayrıldı. Ruhu şad olsun, İstanbul onu hep hatırlayacak.” paylaşımı yapıldı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin