Vali yardımcısından garip savunma: Samimi sohbet!

Aydın Valiliği, Kızılcaköy’de köylülere “Biber gazından bir şey olmaz ya” diyen Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat’ın sözlerine ilişkin ilginç bir açıklama yaptı. Söz konusu olaya ilişkin soruşturma açıldığı belirtilen açıklamada, Arat’ın sözlerinin, ‘Samimi sohbet’ olarak değerlendirilmesi dikkat çekti.

Topraklarına JES yapılmasına tepki gösteren köylüler kendilerine sıkılan biber gazını olay yerine gelen Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat’a sorduğunda şok bir cevap almıştı. Bir kadının, “Gaz sıkılması emrini siz mi verdiniz?” sorusuna, “Biber gazından bi’ şey olmaz ya. Farz edin ki ben verdim.” şeklinde cevap veren vali yardımcısına tepki yağdı.

Edinilen bilgilere göre Valilik görüntülere ilişkin sorşuturma başlattı. Valilik’ten yapılan açıklamaya göre, Mustafa Arat’ın skandal sözleri değil, görüntülerin nasıl sızdırıldığı, kimin çektiği vesaire soruşturulacak. Valiliğin açıklamasında Arat’ın skandal cevabı ‘samimi bir sohbet’ olarak tanımlanması dikkat çekti. JES firması ile köylüler arasındaki gerilimden tarafların zarar görmemesi için güvenlik güçlerinin görevlendirildiği ileri sürülen açıklamada, “Ancak maksadı bu olayı kendi art niyetleri doğrultusunda kullanmak olan ilimiz dışından gelen bazı kişi ve çevrelerin gerilimi tırmandırması üzerine Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat taraflarla görüşmek ve başkaca bir taşkınlığa meydan vermemek için görevlendirilmiştir. Olayın sükunete kavuşması sonrasında samimi sohbet ortamında Kızılcaköylü vatandaşlarımız ananelerimiz çerçevesinde ikramlarda bulunmuş ve eylem son bulmuştur. Ayrıca medyaya yansıyan görüntülerle ilgili soruşturma süreci başlatılmış olup kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur.” ifadeleri kullanıldı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin