Utanç verici eylem: Aksaray’da veliler, otizmli çocukları yuhaladı!

Aksaray’da bulunan Merkez Mehmetçik İlkokulu’nda velilerin, okulda eğitim gören otizmli öğrencilerin sınıflarının kapatılmasını istediği ortaya çıktı. İddiaya göre, okulun çıkış saatinde bir araya gelen veliler, otizmli çocukları yuhaladı. Tepki çeken eylemle ilgili otizm derneklerinden açıklamalar geldi. Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili soruşturma başlattı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, olayın takipçisi olacaklarını belirtti.

Aksaray’da utanç verici bir olay yaşandı. Aksaray’daki Mehmetçik İlkokulu’nda otizmli çocuklarla aynı binada eğitim gören diğer çocukların velilerinin, otizmli çocuklara karşı eylem yaptığı iddia edildi. Veliler, otizmli çocukların kendi çocukları ile aynı okulda eğitim görmesine karşı çıktığı ve okul müdürünün de bu eylemi desteklediği öne sürüldü.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI SORUŞTURMA BAŞLATTI!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaşanan olayların ardından konuyla ilgili inceleme ve okul müdürü hakkında soruşturma başlattığı belirtildi. Edinilen bilgilere göre, Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili bir dizi önlem ve karar da aldı. Olayın organize bir eylem olup olmadığının inceleneceği öğrenildi.

AKSARAY VALİLİĞİ: İDDİALAR GERÇEK DIŞI

Aksaray Valiliği, sosyal medyada yayılan iddialarla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtilerek, konuya ilişkin incelemenin başlatıldığı kaydedildi.

‘BU NASIL BİR KANDIRMACA?’

Otizmli bir öğrencinin velisi ise isyan etti. Veli, “Bu nasıl bir kandırmacadır, normal öğrencilerin gönderilmesi mümkün mü?” diye sordu ve şunları söyledi: “Oraya normal çocuklarının ellerinden tutup ‘Otizmli çocukları istemiyoruz’ diyerek slogan atan ailelere sormak istiyorum; o çocuklar sizin çocuklarınız olsaydı ne yapacaktınız? Hiç düşündünüz mü siz orada toplanıp, eylem yaparken içerideki otizmli çocuklar ne düşündü?”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin