Ünsal Arık: Bir AKP’li 15 Temmuz’dan 4 hafta önce bana olacakları anlattı; tarafını seç dedi

Ünsal Arık

Almanya’da yaşayan boksör Ünsal Arık, 15 Temmuz darbe girişimi öncesi tanıdığı bir AKP’linin kendisine söylediklerini ilk kez paylaştı. Arık’ın aktardığına göre 15 Temmuz, haftalar öncesinden biliniyormuş. Bugüne kadar bildiklerini ‘sır gibi sakladığını’ anlatan Arık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullanıyor: “Sır gibi sakladım ama #AKP’de aday adayı olmuş biri #15Temmuz darbesi olmadan 4 hafta önce beni aradı ve olacakları (anlattı), savaşın başlayacağını söyledi.  Toplantıları Dortmund’a oldu! Sustum ama korktuğumdan değil. Kime anlatırım, kim ne yapa bilir bana çamur atmadan onu düşündüm.”

Ünsal Arık, ardından ikinci bir paylaşım daha yaptı ve görüştüğü kişinin kendisine ‘tarafını seç’ dediğini açıkladı: “Her hamlene dikkat et doğru tarafı seç dedi. Ben bir kaç güne seni arayacağım (dedi). Ama ben altı gün sonra ilk defa Alman televizyonuna çıktım, Ünsal Arık ismi patlama yaptı ve omlar şunu anladı; ‘bu çocuk asla bizden biri olmaz’. Bu mesajı okuyorsan elimdeki kozu biliyorsun!”

AKP’yi eleştirdiği için daha önce kurşunla tehdit edilen, arabasının lastikleri kesilen ve telefonla tehditler alan boksör Arık, Aralık ayınad gece bıçaklı saldırıya uğramıştı.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin