Ümit Özdağ: Silahlı kamplar için nokta verebiliriz, 23 ayda 2.3 milyon silah satıldı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Tokat ve Konya’da silahlı eğitim kampları kuruldu” iddialarına yenileri ekleniyor. İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, silahlı kamplar için “Nokta verebiliriz” derken, 23 ayda 2.3 milyon silah satıldığını, gizli birsilahlanma yarışı yürütüldüğüne dikkat çekti.

ÇILGIN BİR SİLAHLANMA VAR

Halk TV’ye konuşan Özdağ şunları dile getirdi: “Bir silahlanma süreci yaşanıyor. Son 23 ay içerisinde 2 milyon 300 bin yivsiz tüfek ve tabanca için ruhsat verildi. Bakanlığın rakamı, çılgın bir silahlanma. Bir de ruhsatsız ve uzun namlulu ağır saldırı silahlı şeklindeki silahlanmadan bahsediliyor. Diğer yandan sadece Konya ve Tokat’ta değil, ülkenin belirli yerlerinde geçici nitelikli kamplar kuruluyor. Kuruluyor kaldırılıyor.”

JANDARMA KEŞİF YAPTI

Özdağ, bu kampların nerede kurulduğu yönündeki soruya ise şu karşılığı verdi: “Çok önemli değil nokta da verebiliriz. Hatta Jandarmaya yapılan suç duyuruları da var. Jandarmanın gidip keşif yaptığı yerler de var. İhbardan sonra tutanak tutuluyor. ‘Siyasi konjonktür fazlasını yapmaya müsait değil’ diyor. Tam cümle bu.

Genel başkan, ‘hukuk bunlara el koysun, kim bunlar’ dedi. Nasıl fotoğraf çektiriyorlar. Kendilerine özle harekat adının veriyorlar.”

“YAPMAYIN BUNU, HALK ÖZEL HAREKAT FİLAN….”

“Türkiye’yi koruyacak meşru kuvvetler bellidir. TSK, Jandarma, polis, MİT. Bunun dışında hiç bir grup eline silah alarak gösteri yapamaz. Buna hükümet hoşgörü ile bakmamalıdır. Haberler sanal da gayet rahat dolaşıyorsa durum daha da vahim geliyor. Yapmayın bunu.”

“GİZLİ SORUŞTURMA AÇILDI” İDDİASI

Tekrar ediyorum. Genel başkan savcılara seslendi. Aldığımız duyumlara göre böyle bir soruşturma açılmış. Gizli bir dosyadan bahsediliyor. Güzel bir adım. Hukuk bu tür gelişmeler karşısında sessiz kalmamalı.  Öyle Halk Özel Harekat bırakın bunları…”

SADAT ÜSTÜNE ALINIP AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Meral Akşener’in açıklamlarına Uluslararası Savunma Danışmanlık Ticaret Şirketi (SADAT) üstüne alınıp açıklama yapmıştı. SADAT Yönetim Kurulu Üyesi Emekli Tank Kıdemli Albay Ali Coşar “SADAT’a ait olduğunu iddia edilen eğitim kamplarıyla ilgili en ufak bir delili varsa derhal Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmasını talep ediyoruz. İçişleri Bakanlığı yapmış bir kişinin, işin aslını çok rahat öğrenebilecek bilgi ve imkana sahip olmasına rağmen buna ihtiyaç duymamıştır” demişti.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin