Üç günlük sempozyuma 2 milyon lira harcanmış; katılımcılara Hereke halısı hediye

AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 25-27 Ekim tarihleri arasında düzenlenen ve üç gün süren ‘Şehircilik ve Mutlu Şehir Sempozyumu’na’ toplam 1 milyon 942 bin TL harcadığı öğrenildi. Organizasyona katılan kişilere yüzde 100 sığır derisi çanta ve ipek Hereke halısı hediye edildi.

Kamu İhale Kurumu’na bağlı Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda yer alan bilgiye göre, 8 Ekim tarihinde ‘3. Uluslararası Kartepe Zirvesi; Şehircilik ve Mutlu Şehir Sempozyumu Organizasyonu Hizmet Alımı İşi’ başlığıyla ihale yapıldı. Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre RNA İletişim Danışmanlık ve Reklam Şirketi ihaleye tek başına katılarak 1 milyon 737 bin 350 TL teklif verdi ve şirketle 11 Ekim tarihinde sözleşme imzalandı. İhalenin sonuç ilanının sempozyumdan yaklaşık iki ay sonra, 3 Ocak tarihinde açıklanması da dikkati çekti.
AKP’li belediye, 11 Ekim tarihinde de “3’üncü Uluslararası Kartepe Zirvesi; Şehircilik ve Mutlu Şehir Sempozyumu Sekreterya ve Koordinasyon Hizmeti” başlığıyla bir başka ihale daha yaptı. Pazarlık usulü yaptığı ihaleyle 205 bin TL harcadı. İhaleye tek başına MKB Teknik Proje Tasarım İletişim Şirketi ile sözleşme imzalandı.

İPEK HALI VE DERİ ÇANTA HEDİYE

İhale dosyasında yer alan bilgilere göre, organizasyon ihalesini kazanan şiketten, sempozyuma katılan konuklara hediye olarak vermek için 500 adet deri çanta istendi. Çantaların yüzde 100 yerli sığır derisi ve yerli üretim süet astar olması gerektiği de belirtildi. İhale dosyasında “Özel olarak davet edilen misafirlerimize verilmek üzere 15 adet 35×45 ölçülerinde saf İpekten oluşan Hereke halısı” da talep edildi. Sempozyuma katılacak konuklara verilecek hediyeler arasında, “parçacıklı renkli tabaka ve yüksek yoğunluklu unibody reçine kılıfa sahip, turbo hızlı şarj özelliğine sahip 750 adet power bank” da yer aldı.

15 ADET LÜKS ARAÇ KİRALANDI

İhale dosyasında yer alan bilgilere göre ihaleyi kazanan şirketten VIP hizmet için kullanılmak üzere beş gün süreyle 15 lüks araç da istendi. AKP’li belediyenin iki milyon TL’lik sempozyumuna Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu katıldı. Sempozyuma çok sayıda AKP’li milletvekilinin katıldığı da bildirildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin