Twitter, Periscope uygulamasını kapatacağını duyurdu

Periscope uygulamasının sürdürülemez bir bakım modunda olduğunu belirten Twitter, uygulamanın Mart 2021’de kapatılacağını duyurdu.

Sosyal paylaşım platformu Twitter, paylaştığı bir blog gönderisinde Periscope’u kapatacağını açıkladı. Periscope’un mobil uygulaması Mart 2021’e kadar kullanımdan kaldırılacak.

Şirketin blog gönderisinde, “Gerçek şu ki Periscope uygulaması sürdürülemez bir bakım modunda ve bir süredir öyle. Geçtiğimiz birkaç yılda, kullanımın azaldığını gördük ve uygulamayı destekleme maliyetinin zamanla artmaya devam edeceğini biliyoruz. Platform, 2020’de meydana gelen ve tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgınının getirdiği şeyler yüzünden başka şeylerle meşgul” ifadelerine yer verildi.

YENİ HESAP AÇILAMIYOR

Periscope Mart ayına kadar tamamen kapatılmayacak olsa da şirket, bugün kullanıma sunulan uygulamaların en son güncellemesinden başlayarak yeni hesap kayıtlarını engelliyor. Kullanıcılar, gelecek yıl uygulama kapatılmadan önce hem Periscope videolarını hem de verilerini içeren bir arşivi indirme şansına sahip olacak.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin