Tutsak gazeteci Ahmet Böken, evin kedisine mektup yazdı!

15 Temmuz sonrası tutuklandıktan sonra 9 yıl 9 ay hapse mahkûm edilen olan eski TRT Haber Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Böken, 4 yıldır tutsak edildiği cezaevinden kedisine mektup yazdı.

Gazeteci Ahmet Böken’in evin kedisine yazdığı mektubu kızı Esma Böken sosyal medyadan paylaştı.

Ahmet Böken’in Sevgili Mia diye başlayan işte o mektubu:

Seninle tanışmak nasip olmadı. Fakat bizimkilerin anlattıklarından seni uzun yıllar tanıyor gibiyim. Seni bana anlattıkları kadar beni sana anlattılar mı bilmiyorum. Lakin şu kadarını söyleyeyim miniğim haftalık telefon görüşmelerimizin 2-3 dakikası seni konuşarak geçiyor bilesin. Nasıl saklambaç oynadığınızı nasıl ‘anne’ hatta ‘abla’ dediğini, banyonun paspasına -arada sırada olsa- nasıl yaramazlık yaptığını ayrıntılarıyla biliyorum. Veterinere gitmekten hiç haz etmediğini de’’

Bu mektubu sana benden haberdar olman için yazıyorum. Sen bana yazamayacağına göre ben sana yazayım dedim. Annen ve ablanlar da bana ara sıra yazıyorlar. Senin hiç yazamayacağını düşünecek olursak senden biraz daha sık diyebiliriz. Biliyor musun? Senin bizim eve gelmende önemli bir payım var. Benim yokluğumda bizimkilerin bir nebze olsun hoş vakit geçirmelerine katkı sağlayacağını düşünmüştüm. Öyle de oldu. Her ne kadar evi tüylerinle dolduruyor olsan da iyi ki gelmişsin. İşte bunun için tanışmamış olsak da seviyorum seni.

Mektubu hayalimdeki senin siluetinle süsleyip gönderiyorum. Beğeneceğini düşünüyorum. Bu hatırayı belki sen saklayamazsın seni ve tabi beni çok sevdiğini bildiğim ablacıkların saklayacaklardır onu mutena bir köşede. Baktıkça beni hatırlarsınız tatlı bir tebessümle. Kendine iyi baktır olur mu miniğim? Sakın canlarımı tırmıklama, onları hiç üzme. Her ne kadar selam söyleyebilecek durumda olmasan da birkaç miyav ile de olsa sevgilerimi ilet sevdiklerime.

1 YORUM

  1. Şu adamada terörist yaftası yapıştırdılar ya…. Bilmiyorum Rabbim bu zalimlere ne yapar? Ama döngeloğlunun nasıl ki, cenazesi yol kenarına konuldu, tüm zalimlerinde hazırladıkları çukurlara kendileri bir vesile ile konulacağını umut ediyorum.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin