TÜSİAD’dan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup!

100 milyar liralık ekonomik paketi yeterli bulmayan Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nin (TÜSİAD) Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak koronavirüs salgınına karşı daha sıkı tedbirler alınmasını istedi.

Bloomberg’ün haberine göre, TÜSİAD doğrudan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak koronavirüs salgınına karşı daha sıkı tedbirler alınmasını ve ardından tehlikenin geçmesi ile ekonominin teşvik edilmesini talep etti.

Hükümetin 100 milyar liralık ekonomik paketin açıklamasının ardından gönderilen mektupta TÜSİAD’ın koronavirüsü sonrası ekonomideki yavaşlamanın etkilerini azaltmak için daha büyük bir hükümet desteğine ihtiyaç duyulduğunu ilettiğini belirtildi.

TÜSİAD yönetiminin tartıştığı önerilerden birinin daha sıkı ve ulusal çapta bir sokağa çıkış yasağının uygulanması, böylece virüsün yayılma hızının yavaşlatılması olduğu öğrenildi.

Bu yaklaşımın iş dünyasına ekonomik yavaşlamanın süresine ilişkin bir öngörü kazandırabileceği ve ekonomik aktivitenin daha hızlı toparlanmasına imkân sağlayabileceği düşünülüyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin