Türkiye’nin gündemine oturan Getir kuryesi işten atıldı

Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen bir sokak röportajında “Günde 14 saat çalışıyorum. Bir gayem yok, amacım yok. Ben bunun için mi geldim dünyaya, çalışmak için mi sadece?” sözleriyle gündeme gelen Getir kuryesinin işten çıkarıldığı belirtildi.

Getir’de çalışan bir kurye verdiği sokak röportajında çalışma koşullarından ve hayatının anlamsızlığından şikâyet ederek şu ifadeleri kullanmıştı:

“Günde 14 saat çalışıyorum. Şurada bir yerde araba çarpsın bana, öleyim, bak samimi söyleyeyim ‘Niye öldüm lan dur yaşayacaktım demem’ yani, vallahi de demem. Bir gayem yok, amacım yok. Ben bunun için mi geldim dünyaya, çalışmak için mi sadece?”

Söz konusu işçinin röportajda ekonomiyi eleştiren ifadeleri nedeniyle işten çıkarıldığı iddia edildi.

Bahsi geçen iddia, “Bu kurye kardeşimizi hatırladınız mı? Gerçekleri insanların suratına bir bir vurduğu için Getir tarafından işten çıkarıldı” sözleriyle paylaşıldı. Paylaşılan iddia üzerine birçok Twitter kullanıcısı Getir’e yönelik tepkide bulundu. İddia ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. O kadar korkaklar ki hayatın anlamsız olduğunu söyleyen birinden korkuyorlar. İstiyorlar ki herkes hayatın anlamı çok dolu desin istiyorlar. Yani mutluyuz demelerini istiyorlar. Bir insanın mutsuz olması bile onları korkutmaktadır. Çünkü artık paranoyak olmuşlar. Olup biten herleyin kendileri yüzünden kaynaklandığını ve kendilerini eleltirdiği olarak görüyorlar. Neden böyle görüyorlar? Mesela nereye bakarsa baksalar hep aynı şeyi mi görüyorlar? Nereye gitseler hep aynı şeyi mi görüyorlar? O zaman sorun baktıkları yön yada gittikleri yerden kaynaklanmıyor, kendilerinden kaynaklanıyordur. Mesela çocuğu ağlasa ona da kızacak. Çocuğunu bile kendisinden memnun olmayan biri gibi görecek.
    Neyse üzüldüm. Keşke o çocukla ropörtaj yapılmasaydı. Demek ki sadece ‘fetö’ açlığa mahkum kalmıyor. Demek ki mesele sadece hoca ile tayyip arasındaki mesele değilmiş. Demek ki mesele gelip insanları, çocuklarını, torunlarını da buluyormuş. Ne kadar dar ve çıkarcı bakıyoruz dünyaya.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin