TÜGVA’dan ‘paralel devlet’ suçlamalarına, Selam Tevhid’li savunma: Kumpas kuruldu

Enes Eminoğlu

TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu, ‘paralel devlet yapılanması’ iddialarına video paylaşımıyla cevap verdi. Kendilerine ‘kumpas’ kurulduğunu savundu. 17/25 Aralık soruşturmalarından bahsetti, Selam Tevhid soruşturmasını hatırlattı. Eminoğlu, “Operasyonun hedefi dün neyse bugün de o; vatanı, milleti ve dini için çalışan gençler, insanlar, dernekler, vakıflar…” ifadelerini kullandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurduğu Türkiye Gençlik Vakfı’ndan (TÜGVA) sızan belgeler kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Yurt dışında yaşayan gazeteci Metin Cihan’ın yayınladığı belgelere göre TÜGVA, devlet içerisinde resmen paralel bir yapılanma kurmuştu. Vakıf, kamu kurumlarına kendi listelerindeki isimleri atamış. Skandallar bununla da sınırlı değil; gasp edilen öğrenci yurtlarının paylaşımı için de listeler oluşturulmuş… TÜGVA, daha önce de ATM memurluğu ile kamuya ait alanları işgal etmekle gündeme gelmişti.

İddialara TÜGVA Başkanı Enis Eminoğlu, video yayınlayarak cevap verdi. “Topyekün bir saldırıyla karşı karşıyayız.” diyen Eminoğlu, 17/25 Aralık operasyonlarına göndermede bulundu. Selam Tevhid operasyonlarını hatırlattı, kendilerine de kumpas kurulduğunu ileri sürdü.

GARİP SAVUNMA: ABLASI PKK’NIN ELEBAŞI!

Belgeleri yayınlayan Metin Cihan için, “Yurt dışında kaçak yaşayan, ablası PKK elebaşlarından olan sicili hayli kabarık bir etk ajanı, kaynağı belli olmayan; oluşturulmuş sahte belgeleri paylaşıp TÜGVA hakkında iftira ve linç kampanyası başlattı.” ifadelerini kullandı.

Ardından şunları söyledi: “Yurt dışında durup, masa başında oluşturulmuş sahte belgeleri, hazırlanması bir kaç saat sürecek kumpas ve asılsız excel dosyalarını paylaşmak yerine; varsa ellerinde belge buyursun, getirsin ülkenin savcılarına teslim etsinler. Çok net ifade ediyorum; karşımızda montaj ve asılsı belgeler oluşturan, bunları dolaşıma sokmak için örgütlü bir yapısı olan, siyasi destekleri olan bir örgütle karşı karşıyayız.”

BİZE KUMPAS KURULDU

“Yayınlanan sözde belgelerin hiç birinin TÜGVA ile alakası yoktur. Zaten belge diye oluşturulan şeyler masa başında oluşturulmuş kumpas belgeleridir. Bu yen kumpas operasyonunda hedef sadece TÜGVA değildir. Milli ve manevi değerlerimize hizmet eden tüm vakıf ve derneklerimiz hedeftir.”

SELAM TEVHİD HATIRLATMASI

“Biz bu kumpas tarzını 17/25 Aralık sürecinden biliyoruz. O günde başka vakıf ve derneklerimiz hedefe konmuş, haklarında bin bir iftira atılarak operasyon yapılmak istenmişti. Biz bu operasyon şekline Selam Tevhid kumpasından aşinayız. Operasyonun hedefi dün neyse bugün de o; vatanı, milleti ve dini için çalışan gençler, insanlar, dernekler, vakıflar…”

Belgeleriyle ifşa edildi; TÜGVA, devlet içinde ‘paralel yapılanma’ kurmuş

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin