TSK seyrediyor: Sedat Peker için uygun adım marş görüntüleri sürüyor

Eski Ergenekon sanığı, Mafya Lideri olarak ceza alan Sedat Peker’in AKP ile yıldızı parlamaya devam ediyor. Bir kaç gün önce bir grup askere organize suç örgütü lideri Sedat Peker’i övücü ifadeler söyletildiğine dair görüntüler büyük tepki çekmişti. Benzer başka bir video bu kez Hakkari Çukurca’da operasyonu giden zırhlı askerler aracılığıyla gündeme geldi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içinden gelen görüntülere dair MSB ve TSK’dan şu ana kadar açıklama yapılmadı.

 

Sosyal medyada paylaşılan görüntüde içtima vaziyeti almış bir grup askere “Devler gelir devler gider, tek dev kalır Sedat PEKER. Yürüyüş kararı sayılacak. Say!” ifadeleriyle emir verildiği görülüyordu. Yeni videoda benzer ifadeleri kullanan askerler Peker’in ‘Bir umuttur yaşamak reis’ sloganını da kullanıyor.

Skandal görüntülerin hangi birlikte ve ne zaman yaşandığına ilişkin bilgi bulunmuyor.

‘ASKERLİK BÖYLE Mİ OLACAK!’

CHP’nin asker kökenli milletvekillerinden Mehmet Ali Çelebi ise görüntüleri  “Vatan sana canım feda.” “Her şey vatan için” “Vatan, şeref, vazife, dürüstlük” Bunlardan başka yürüyüş kararı saymadık, görmedik biz.  Yeni askerlik böyle mi olacak!!!” diyerek  tepki göstermişti.

 

 

 

OLUK OLUK KAN AKACAK DEDİ; ERDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜ

Sedat Peker, 15 Temmuz’dan sonra Hizmet hareketi mensuplarına ve Kürt vatandaşlarımıza k arşı  ‘oluk oluk kan akacak’ ‘bayrak direklerinde sallandıracağız’ açıklamalarıyla gündeme gelmişti. Peker hakkında açılan soruşturmalara takipsizlik verilmişti. Peker yine Suriye ve Irak iç savaşlarına silah ve cihatçı nakilleriyle gündeme gelen İHH ve MİT tırları hadiselerinin sembol ismi Bülent Yıldırım ile beraber AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşmüştü.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin