Trump’ın ekibinden fiyasko: Otel yerine parkta basın toplantısı

ABD’de Demokratlar’ın adayı Joe Biden’a seçimi kaybeden Donald Trump, Trump’ın destekçisi ve New York’un eski belediye başkanı Rudy Giulani’nin Philadelphia’da düzenlediği basın toplantısı fiyaskoyla sonuçlandı.

Ünlü Four Seasons oteli yerine Four Seasons isimli bir bitki mağazasını kiralayan Giulani’nin içler acısı durumu uluslararası basınının gündemine oturdu.

Basın toplantısında önce Trump bir tweet attı. Atılan tweette toplantının sanki otelde yapılıyormuş imajı çizmesi dikkat çekti.

Trump’ın avukatlarından biri olan Giulani’nin açıklamaları pek yankı uyandırmasa da mekan seçimi gündem oldu.

Trump seçim sonuçlarına itiraz edeceğini açıklarken, dün akşam saatlerinde “Philadelphia’daki Four Season’ta büyük bir basın toplantısı olacak” tweetini paylaştı. Bu mesaj büyük yankı uyandırırken, akşam saatlerinde Trump’ın en büyük destekçilerinden biri olan ve New York’un eski belediye başkanı olarak görev yapan Rudy Giulani, gazetecileri Four Seasons Total Landscaping isimli bir peyzaj ve bitki mağazasının otoparkında topladı.

Four Seasons Otel yönetimi resmi Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Yapılan açıklamada, “Başkan Trump’ın basın toplantısı Four Seasons Hotel Philadelphia’da olmayacaktır. Toplantı, Four Seasons Total Landscaping’te olacaktır ve o mekanın otelimizle hiçbir bağı yoktur” denildi.

Bir krematoryum ile erotik ürünler satan bir mağazanın arasında yer alan otoparkta kurulan basit bir kürsüye çıkan Giulani’nin açıklamaları pek yankı uyandırmadı

Trump, paylaştığı tweeti silerken, Philadelphia’daki Four Seasons oteli de Twitter üzerinden, “Bu toplantı bizim ev sahipliğimizde gerçekleşmiyor” açıklamasını yaptı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin