Trump, teamülleri yıktı, Beyaz Saray’da balkon konuşması yaptı

HABER | ADEM YAVUZ ARSLAN, WASHINGTON TR724

Siyasi teamüllere aykırı olmasına rağmen Beyaz Saray’ın Truman Balkonu’ndan miting yapan ABD Başkanı Trump, rakibi Demokrat Joe Biden’ı ‘sosyalist’ olmakla itham etti.

Mavi tişörtler giyerek Beyaz Saray önünde toplanan kalabalığın büyük kısmının maske kullanmaması dikkat çekti. Taraftarlarına kısa bir konuşma yapan Kovid hastası Trump, Koronavirüsün kaybolmaya başladığını iddia etti.

Kovid için ‘Çin virüsü’ ifadesini tekrarlayan Trump, ABD’nin koronayı yendiğini ileri sürdü. ”İnsanları iyileştiriyoruz. Çok yakında da aşı olacak. Ordumuz bunu çok hızlı şekilde dağıtacak. Bu Amerikan ruhudur. Dünyada da Kanada de çok yüksek. Yok oluyor yok olacak. Bunu belirteyim.” dedi.

Balkon konuşması sonrası dağılan kalabalık Monument’e yürürken de maske kullanmadı. Yarın da miting yapacağını duyuran Trump, kendisine yeniden test yapılıp yapılmadığına ilişkin ise ilginç ifadeler kullandı. ‘Rakamları bilmediğini’ ancak ‘sonucun ölçünün en dibine yakın olduğunu’ ifade etti.

1 YORUM

  1. Bu adamlar nereden geldiler yahu…ayni futursuz laflar, hazimsiz hareketler…ruh ikizleri, ucuzleri vs…kissalardaki profiller…yecuc mecuc de olabilirler.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin