Tr724 Yazarlarından canlı yayında ‘Ege’de hukuk’ tartışması

‘Kapatıp gidelim o zaman programı’

Gündem Özel’de Metin Yıkar’ın konuğu olan Tr724 yazarları Mehmet Efe Çaman ve Cumali Önal, Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan gerginliği tartıştı.

Cumali Önal, ‘Uluslararası hukuk’un bölgeye çözüm getiremediğini ve iki ülkenin hakkaniyetli bir anlaşma yapmasının zorunluluğunu savunurken, Mehmet Efe Çaman, çözümü uluslararası hukukun dışında aramanın beyhude olduğuna vurgu yaptı.

Değerli izleyicimiz,

▶️ Bize Youtube’dan destek olabilirsiniz: http://youtube.com/c/TR724/join
▶️ Bize Patreon’dan destek olabilirsiniz: https://www.patreon.com/TR724

Bunun yanında TR724 yayınlarının daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak için ✅ Abone olmayı, 🔔 bildirim zilini açmayı ve ✍️ videolarımıza yorum yazmayı unutmayın.

2 YORUMLAR

  1. Bu Mehmet Efe de Matematikte yok, adamda bir inat bir hirs tuturmus gidiyor. Lozana göre 3 mili 6 mile cikarmislar sonradan bir. Türkiyenin gücü yoktu ozaman iki. 1800 büyüklü kücüklü adanin hepsinin kita sahanligini 12 mile cikarirsan Türk karasi (anadolunun) icine giriyorsun Kardagin (6,3 mil diyor Türkiyeye uzakligi). Burda bu kurallar gecerli olamaz. Senin koskoca Ana kitan var. Yunanlilar Adalar ülkesi degil, karasi var. BM kuralari eger Ada ülkesi olursan bu kurallar var. Egenin capi neki, Atlantik okyanusu mu bu.

  2. Adam o kadar hazimsiz ki, bi yerlerden bunun icin para aliyormuscasina karsi tarafi konusturmuyor. Karsi taraf dedigim de öyle AKPli, Perincekci de degil ha, asagi yukari ayni görüsleri paylasan, Erdoganla Türkiyeyi karistiran bi zihniyet. Aferin böyle ne idügü belirsiz tiplere mikrofon uzatmaya, köse ayirmaya devam edin. Uluslararasi hukukmus, kendine gelince hukuk o, kendine gelince demokrat. Cocuk kandiriyor sanki

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin